Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Inne fora
Idź do strony 1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Lipiec, 2007 21:40 Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad paroma zmianami w podziale na fora...

Chodzi mi po głowie, żeby połączyć Karczmę i O nas (to drugie forum stało się trochę mniej potrzebne od wprowadzenia rozbudowanych profilków). Po drugie, połączyć literaturę fantasy i SF jako literatury fantastycznej po prostu. Co prawda tak jak jest jest dość naturalnie, ale zwłaszcza w SF nowych tematów na razie nie przybywa, gdyby to sie zmieniło można by do podziału powrócić. A póki co, po co się męczyć z przewijaniem kółka na myszce.

A za to dumam, czy by nie podzielić Karczmy na tematy poważne i zwykłe. Trzeba by to jakoś wtedy nazwać, ale od czego mam was, jak nie od propozycji Smile

Co wy na to, zniesiecie jeszcze jakieś zmiany?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Lipiec, 2007 21:49 Odpowiedz z cytatem

ŻADNYCH ZMIAN !!!
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Lipiec, 2007 22:12 Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Połączenie "Fantasy" i "SF" myślę, że jest dobrym pomysłem, bo skoro pojawiają się tematy jak "ulubiona postać" to z reguły w dziale "Fantasy", a przecież i tak pojawiają się postacie z SF.
Jest właśnie problem klasyfikacji, no bo np. temat o ulubionej serii (książek, gier komputerowych, RPG, filmów, albo muzyki - w tym wypadku album, albo zespół) można by wstawić do Karczmy, bo to o luźniejszych tematach (w końcu debat nie ma), do Drużyny, czyli my - bo to nasze zainteresowania - i do kolejnych kategorii Sztuki  Neutral  Ale może tylko ja robię takie problemy  Razz  

Cóż, Drużyna, czyli my nie jest szczególnie... eksploatowana, ale skoro przyjęło się przede wszystkim, że tam są wszelkie galerie to nie widzę potrzeby łączenia tego z Karczmą.

Natomiast podział Karczmy byłby dobrym pomysłem, bo trochę trudno tam może czasem coś znaleźć i dla noo... znaczy się, nowego, chciałem powiedzieć  Very Happy  może być mały natłok tych tematów ("od czego tu zacząć?" - skąd ja to znam?  Razz  )



PS. Z tym "noo..." to mnie tu nie posądzać, że jestem taki bezczelny, że nie szanuję nikogo itd. bo ja jestem po prostu niepoważny i do wszystkiego próbuję podejść, oczywiście, niepoważnie. I stąd się wziął "gupi" żart o noobie. Normalnie tak nie mówię   Laughing
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Lipiec, 2007 1:05 Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy całkowicie odpowiada mi obecnie panująca sytuacja...  
...no chyba żeby zmienić "o nas" na - o MNIE! wszyscy by wtedy mogli by zachwycać się MNĄ już od strony głównej forum... no, ale to tylko taka drobna, nieśmiała sugestia...  aureola2  Very Happy


Cytat:
/ciach/mały natłok tych tematów/ciach/

hem, hem. Może jakies archiwum, tak jak to bylo z "Wędrówkami, po..." ?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Lipiec, 2007 9:10 Odpowiedz z cytatem

Wyrazić swoje zdanie? Podoba mi się tak jak jest  Smile  . Prawda że tematy w Karczmie można by podzielić na te poważne i cóż... mniej poważne chociaż chyba nadal bym była za rozwiązaniem które kiedyś zaproponowałam - wszystkie tematy zakończone, w których nie można już pisać wpleść do jednego działu o tematyce 'zamknięte' (coś a la 'Cmentarz bohaterów).
Połączenie tematów fantasy i Sience Fiction - tak jak w przypadku Domiusa - wydaje mi się złym pomysłem choćby ze względu na trudne umiejscowienie niektórych tematów.
Natłok tematów jest ale jak sam powiedziałeś White: '(...) Co prawda tak jak jest jest dość naturalnie (...)'  Heh
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Lipiec, 2007 10:20 Odpowiedz z cytatem

Lyoness napisał:
Połączenie tematów fantasy i Sience Fiction - tak jak w przypadku Domiusa - wydaje mi się złym pomysłem...


Domius napisał:
Połączenie "Fantasy" i "SF" myślę, że jest dobrym pomysłem...


Chyba mnie nie zrozumiałaś  Very Happy
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Lipiec, 2007 17:15 Odpowiedz z cytatem

Ups...  Embarassed   Chyba rzeczywiście... Może jak to przeczytałam to pomyślałam inaczej i dlatego...
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Lipiec, 2007 10:22 Odpowiedz z cytatem

Ech... Z wami się dogadać...   Laughing  

Któreś z tych zmian prawdopodobnie w końcu wprowadzę. Na razie niech propozycje nabierają mocy urzędowej, czyli niech czekają.

A tymczasem chlapniemy chyba eksperymentalne forum gier bitewnych gdzieś w okolicach RPG. Brat Gilbert twierdzi, że zna parę osób, które mogłyby się tym zainteresować; jeśli coś takiego rzeczywiście wzbudzi zainteresowanie, to zostanie na stałe.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Lipiec, 2007 10:33 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Brat Gilbert twierdzi, że zna parę osób, które mogłyby się tym zainteresować;

Źle mnie zrozumiałeś, ja twierdziłem, że mogę znaleźć parę osób, które się tym zajmą Smile Ale z pewnością kogoś to zainteresuje Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Wrzesień, 2007 21:10 Odpowiedz z cytatem

Dokonałem podziału Karczmy na tematy poważniejsze i lżejsze. Karczma na powaznie to forum, gdzieh offtop będzie niemile widziany i po prostu kasowany. Karczma na wesoło... No, powiedzmy, że tam offtop nie będzie tak ścigany, ale prawdopodobnie wyłączę na nim możliwość zarabiania miedziaków (tak jak w grach forumowych.

Pomysł został zaczerpnięty z największego forum na świecie, gaiaonline.com/forum/

Mam nadzieję, że na lepsze.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Wrzesień, 2007 9:12 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Po drugie, połączyć literaturę fantasy i SF jako literatury fantastycznej po prostu. Co prawda tak jak jest jest dość naturalnie

Pomysł, moim zdaniem, dobry. "Tak" (jak jest) wcale nie jest naturalnie, bo istnieje wiele książek, które są z pogranicza, trudno zaliczyć je i do sf i fantasy. Albo wprost przeciwnie - są i tym i tym (np. "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza).
Albo chociażby - można by podyskutować o nagrodzie Zajdla. Ale do którego działu ją wrzucić? Sf czy fantasy? Czy do "literatury różnej", choć to fantastyka?
Moim zdaniem - połączyć. A jeśli ma być jakiś podział, to mimo wszystko proponowałabym coś rozsądniejszego, np. na fantastykę polską i zagraniczną (tu wątpliwości nie będzie).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 17:27 Odpowiedz z cytatem

Rozmawiam już przez trochę czasu z Darkpotato na temat nowych for i takie propozycje padły:

1) połączyć Salę Praw i Tablicę ogłoszeń
2) Przerobić Park białego płomienia na forum zajmujące się tylko grafiką/malarstwem i przenieść je do części poświęconej sztuce ("Akademia sztuk pięknych").

Wrzucam to tutaj, bo może ktoś coś mądrego na ten temat powie, a poza tym chciałbym, zeby pomyślał nad tym Raziel, który ostatecznie zdecyduje co robić.

Przy okazji dodam, że największy problem z rozmnażaniem for polega na tym, że powstaje długa lista, której nikomu nie chce się przewijać, i która działa odstraszająco na nowych użytkowników. Nowe fora nie mają sensu, dopóki nie będzie przynajmniej kilkunastu tematów + potencjał na kolejne, które mogły by tam zostać przeniesione.

Dlatego coraz bardziej jestem niezadowolony z podziału fantastyki na fantasy i sf. Po prostu nie ma dosć tematów żeby ciągnąć forum o sf.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 17:38 Odpowiedz z cytatem

Hmm...
Ad. 1. Dobry pomysł, zwłaszcza, że w Sali Praw chyba nie ma zbytnio dużo tematów.
Ad. 2. A tutaj już nie jestem pewien. Nie ma tylu tematów o grafice, żeby tworzyć osobne forum. Jest dobrze, jak jest.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 17:42 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2) Przerobić Park białego płomienia na forum zajmujące się tylko grafiką/malarstwem i przenieść je do części poświęconej sztuce ("Akademia sztuk pięknych").

A co z takimi tematami jak "Wasze strony", "Witam", "Gdzie mieszkacie?", czy "Urodziny"? Do "Tawerny..." i "Karczmy..."?
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 17:50 Odpowiedz z cytatem

Trochę by pasowały do Tawerny eee... nie na poważnie (muszę się nauczyć tych nazw Very Happy ), ale też nie do końca. Działy "o nas" itp. są dość popularne, ergo użyteczne i myślę, że nie warto tego zmieniać.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 17:53 Odpowiedz z cytatem

Hmm... Chyba, że podzielić ten dział na "O Nas" i nowy o grafice, etc.
Chociaż coś tu chyba było o "rozmnażaniu for" Smile
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 18:18 Odpowiedz z cytatem

Tak, a poza tym mamy i tak niezbyt oblegany dział dla autorów różnorakich (Sala Skrybów i Bardów)
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 18:23 Odpowiedz z cytatem

Hmm...

1. Jak najbardziej sie przychylam. Połaczyłbym je i nadał nazwę 'Gmach Miejski', bo to pasuje do obu for...>.>...

2. Hmm... Nie jestem całkiem pewien, czy to ma sens... Ale, z drugiej strony... Ech, poprzyglądam się dyskusji i potem zdecyduję :3

3. Tak, należy zdecydowanie połączyć oba działy fantastyki.

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 18:23 Odpowiedz z cytatem

1) Jeśli połączy się Salę praw z Tablicą ogłoszeń, to utworzenie nowego działu nie wydłuża listy.
Cytat:
Nie ma tylu tematów o grafice, żeby tworzyć osobne forum.

Na razie mam 11 tematów krążących wokół grafiki [galerie, pytania jak rysować itd. A myślę, że znajdzie się jeszcze kilka] Uważam, że osobny dział z grafiką przyda się na forum.

2) Można też połączyć fantastykę i SF.

3) Park białego płomienia można przerobić na temat okołoerpegowy [wszelkie porady MG, w co kości itd.] a temat 'różne krainy' pozostawić na inne systemy i ich światy.

Cytat:
A co z takimi tematami jak "Wasze strony", "Witam", "Gdzie mieszkacie?", czy "Urodziny"? Do "Tawerny..." i "Karczmy..."?

Ja jestem za. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby witać się nie w parku a w karczmie. Wszak karczmy są miejscem spotkań w których o wielu sprawach się rozmawia i poznaje nowych ludzi.

Wprowadzając te 3 punkty w życie zwiększymy ład panujący na forum [nowi, jak i starzy użytkownicy nie będą mieli problemu z trafieniem do odpowiedniego działu], nie wydłużymy listy działów i wprowadzimy 'powiew świeżości'[  Very Happy  ] na forum. Wszak wstrój trzeba raz na jakiś czas zmienić a jeśli do tego będzie to pożyteczne, to nie widzę przeszkód.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Luty, 2008 18:46 Odpowiedz z cytatem

Będę złośliwy, ale...
Cytat:
Wprowadzając te 3 punkty w życie zwiększymy ład panujący na forum

ład to pojęcie względne.

Cytat:
nie wydłużymy listy działów

Ano nie, bo Park Białego Płomienia planujesz przerobić i na dział o malarstwie, i na dział ogólno-RPGowy. A potencjalnie mogłoby ubyć jednego działu. Więc raczej staniemy w miejscu, przeprowadzając jedną dobrą i jedną złą decyzję, a nie skrócimy listę (co mogłoby być dobrym rozwiązaniem).
1 - może i jest parę tematów o grafice (11, czy więcej, niech będzie), ale ogólnie jets to raczej mało popularny temat na tym forum, a większość topików to chyba galerie, które pasują równie dobrze do działu o nas.
2 - tak samo inne systemy - tak naprawdę nie ma jakiegoś stałego grona, które by dyskutowało o tym, a tematy literackie chyba nawet przewyższają liczebnością tematy RPGowe (odnoszę takie wrażenie, nie liczyłem), zwłaszcza ostatnio. Poza tym to jest forum o Mythai, więc wpakowanie do jednego worka innych systemów i ogólnych dyskusji zdaje się mi się nawet lepszym rozwiązaniem. No, i to kolejny dział, a o tym White mówił.

Odnośnie połączenia fantasy i S-F nie będę się wypowiadał, bo nie mam żadnych obserwacji.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.