Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Anime Manga czyli bajki XD
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Którą Anime Mangę lubicie najbardziej??
Fullmetal Alchemist
11%
 11%  [ 4 ]
Naruto
19%
 19%  [ 7 ]
Shaman King
2%
 2%  [ 1 ]
Nie interesuję się tym
19%
 19%  [ 7 ]
Kroniki wojny na Lodoss
2%
 2%  [ 1 ]
The Ghost in the Shell
5%
 5%  [ 2 ]
Krecik
8%
 8%  [ 3 ]
Tsubasa Chronicle
2%
 2%  [ 1 ]
Dragon Ball
11%
 11%  [ 4 ]
Kino no Tabi: The beautiful world
2%
 2%  [ 1 ]
Death Note
13%
 13%  [ 5 ]
Mushishi
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor
Wiadomość
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Luty, 2009 13:14 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
manga-japoński komiks i tylko do tego to określenie jest
anime-to już określenie do ogólnego filmu lub serialu anime

Dokładnie Smile
Anime a manga to czasami niebo a ziemia.
Do moich ulubionych należą:
Code Geass - Hangyaku no Lelouch
Elfen Lied
Princess Mononoke
Ghost in the Shell
Furi Kuri
Claymore
Higurashi no Naku Koro ni
Darker than BLACK
Cowboy Bebop
Orphen Revenge
Fullmetal Alchemist
Slayers
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Luty, 2009 23:52 Odpowiedz z cytatem

Hmm... Mogę zająć chwilkę apropo tego? Odnośnie definicji mangi jest OK - w końcu koniec końców to jest japoński komiks różniący się jedynie gatunkami ale mam wątpliwości co do anime... Z tego co wiem określeniem 'anime' (w Polsce przynajmniej) określa się wszystkie tzw. "bajki" za to w dużej części krajów zagranicznych anime (btw. ang. "animation") to określone rodzaje filmów animowanych.
Cytat:
Anime a manga to czasami niebo a ziemia.

Zgadzam się  Razz   W szczególności jeśli chodzi o podobieństwo kreski   Razz  (a niektóre shounen już zupełnie   Laughing  )
Odnośnie moich ulubionych anime mam apropo tego już inną stronę Wink
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 28 Luty, 2009 14:40 Odpowiedz z cytatem

Wpadłem w nałóg skośnookich czytadeł! I to tuż przed poprawką epicko źle napisanej sesyji! W niewyjaśnionych okolicznościach w moje romczki wpaduo komediowe romansidło i kryminał fantasy - Love Hina i Death Note, i... i teraz ciągle wydzwaniam do Wielkiego Mangisty, kiedy mogę wpaść po kolejne tomy papierowego opium...

...szaleństwo! Smile
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Czerwiec, 2009 17:23 Odpowiedz z cytatem

"Death Note" jest genialny. Wiele osób, z którymi gadałam, twierdziły że w pewnym momencie akcja zaczyna się psuc, ale nie mogę się zgodzic - zarówno manga, jak i anime do ostatniej chwili trzymając w niepewności.
Rzeczy typu Naruto, Fullmetal, Love Hina - niezbyt mnie ruszają. Za dużo odcinków   Laughing gustuję raczej w psychologicznych, kryminalnych, etc. Ostatnio zabrałam się za oglądanie "Phantom..." - nowe anime - dośc  nowe - naprawdę ciekawa koncepcja: każdy człowiek jest potencjalnym mordercą... Smile
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Czerwiec, 2009 18:49 Odpowiedz z cytatem

"Death Note" jest genialny. Wiele osób, z którymi gadałam, twierdziły że w pewnym momencie akcja zaczyna się psuc, ale nie mogę się zgodzic - zarówno manga, jak i anime do ostatniej chwili trzymając w niepewności.
Genialny, prawda, ale tylko jeśli mówimy o bajce. Raz, że muzyka niesamowita, a dwa, że zakończenie... w komiksie było złe, złe, złe! W bajce było o wiele lepsze... tak właśnie powinna się kończyć historyja o Bogu Nowego Świata, a nie, tak jak pokazali na ostatnich stronach onego obrazkowego Sad

SPOILER:
(A co do psucia się w pewnym momencie... fakt, mogłoby się skończyć gdy... *myśli jak nie spoilerować* ...przed pojawieniem się N, bo już wtedy ten zwrot akcyji był mocny, ale inaczej nie byłoby sceny w hangarze, tego odliczania kiedy Lajt był pewny wygranej i ostatecznego zakończenia <3)

(oznaczyłem spoiler, bo jakoś mi umkło, że to ważne dla fabuły jednak)
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."


Ostatnio zmieniony przez Havok dnia Czwartek 07 Październik, 2010 20:26, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 12:31 Odpowiedz z cytatem

Wypraszam sobie, anime nie można nazwać bajką... choć ja sama dałam taki tytuł Smile'
Ja tam ogólnie wolę mangę od anime, nie wiem czemu... Anime jest po prostu "zmienioną" mangą, bo prawda jest taka, że przed anime jest manga, a anime się na niej opiera...
W każdym razie także uważam, że Death Note jest genialny! Twórca tego musiał mieć niezłą głowę, a Light jest niesamowitą postacią Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 13:47 Odpowiedz z cytatem

Angel napisał:
Ja tam ogólnie wolę mangę od anime, nie wiem czemu... Anime jest po prostu "zmienioną" mangą, bo prawda jest taka, że przed anime jest manga, a anime się na niej opiera...

I tu się zgodzic nie mogę. Jest sporo tytułów, które najpierw zostały "zanimowane", a dopiero potem - narysowane w formie manga.

Jeśli chodzi o nazwanie mangi bajką, cóż - mogę się jedynie na zgodzic, a na poparcie swojego stanowiska przywołac etymologię słowa manga. Otóż, jak wiedzą wszyscy wierni fani (ale powiem dla tych, którzy do tej rzeszy niekoniecznie należą), manga był to w oryginale rysunek na drewnie. Z czasem pojedyncze szkice zastąpione zostały przez całe historie, a następnie przeniesione na papier (w końcu, to też celuloza). I tak powstał Chocapic! a raczej manga. Nazwanie mangi "bajką" wzięło się zapewne stąd, że niezainteresowana mangą większośc kojarzy jedynie serie typu "Sailor Moon", "Naruto" czy "Shaman King" - są to, oczywiście ekranizacje mangi, czyli anime - niemniej jednak kojarzą te bardziej "bajkowe" produkcje. Bądźmy szczerze, duchy i dziwadła to coś, czego w Japonii nie brakuje  Razz wystarczy obejrzec i porównac japoński "Ring" czy "Klątwę" i ich amerykańskie podróbki. Japończyka niełatwo przestraszyc  Very Happy
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 20:35 Odpowiedz z cytatem

Trzeba też wziąć pod uwagę wiarę w Japoni górującą... mianowicie shintoizm Smile
A niech się bajkowo kojarzą, ale ja bynajmniej nie uważam, by były to skojarzenia słuszne... Bo czy np. Króla Lwa do Dragon Balla porównać można?
Mangi mają to do siebie, że często poruszają problematyczne kwestie naszego życia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 21:29 Odpowiedz z cytatem

...a Król Lew nie porusza problematycznych kwestii naszego życia?  Sad
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 21:31 Odpowiedz z cytatem

... Śmierć taty? No nie wiem, oprócz tego, że wzruszyłam się do głębi to jakiś wartościowych sentencji z niego nie wyciągnęłam...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Czerwiec, 2009 21:50 Odpowiedz z cytatem

A jakie one wartościowe sentencje (?) wyciągasz z japońskich komiksów i bajek?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Czerwiec, 2009 7:37 Odpowiedz z cytatem

"People die if they are killed..." xD taka demotywująca perełka.
A tak poważnie mówiąc, to i w bajkach, i w anime/mandze można znaleźć coś "głębszego". Nie oznacza to jednak, że te gatunki są tożsame   Razz
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Czerwiec, 2009 20:53 Odpowiedz z cytatem

No na przykład pewna kwestia o Bogu i religi, jaka pojawia się w pierwszej części Fullmetal Alchemist (chodzi mi o mangę)
Zgadzam się z Tokiomanką tak po za tym.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 6:58 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No na przykład pewna kwestia o Bogu i religi, jaka pojawia się w pierwszej części Fullmetal Alchemist (chodzi mi o mangę)

Angel, zgadzam się z Tobą.
Szkoda tylko, że tak wiele mang ukazuje strasznie dużo agresji...takiej obrzydliwej...
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 8:22 Odpowiedz z cytatem

Imho w mandze jak we wszystkim innym można znaleźć coś głębszego, ale oprócz tego można znaleźć też przemoc i goliznę Smile

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przekonanie właśnie, że to bajka, bo bajka, jakoś tak z definicji, przeznaczona jest dla dzieci, nawet małych, a tu przemoc i golizna racji bytu nie mają.

Tymczasem rodzic włącza kanał, patrzy: animowane, więc bajka, więc oglądaj dziecko, a ja idę obiad robić. I co się dziwić, że animomangi mają potem przeciwników.

Ale to tylko takie moje uwagi...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 8:28 Odpowiedz z cytatem

I własnie dlatego "anime" nie możemy nazwać "bajką"!
Co do przemocy też się zgadzam, ale ja tą przmoc lubię Razz Daje dreszczyk emocji... I tez dlatego przeznaczony jest dla odbiorców starszych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 8:31 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Imho w mandze jak we wszystkim innym można znaleźć coś głębszego, ale oprócz tego można znaleźć też przemoc i goliznę Smile

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przekonanie właśnie, że to bajka, bo bajka, jakoś tak z definicji, przeznaczona jest dla dzieci, nawet małych, a tu przemoc i golizna racji bytu nie mają.

Tymczasem rodzic włącza kanał, patrzy: animowane, więc bajka, więc oglądaj dziecko, a ja idę obiad robić. I co się dziwić, że animomangi mają potem przeciwników.

Ale to tylko takie moje uwagi...


W Polskiej telewizji - na szczęście - nie znajdzie się takich produkcji w godzinach 6-24. Co prawda, produkcje typu "Pokemon" czy "Sailor Moon" zawierają przemoc, ale nie mniej niż rodzime Tabalugi czy Bolki i Lolki. A krzewią pozytywne wartości? No też...  Laughing
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 8:34 Odpowiedz z cytatem

Pokemony to jakaś w ogóle parodia...
No w kazdym razie jeżeli chodzi o telewizję, to większosć krawych scen jest wycinana, a wtedy powstaje kicha prawdziwa.... -.-

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 8:42 Odpowiedz z cytatem

Ale jakie fajne serie anime lecą w Polsce? "Death Note" i "FullMetal Alchemist" leciały/lecą na AXN Sci-Fi o takiej porze, że rodzina by mnie z domu wyrzuciła, gdybym chciała oglądać...  Razz
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Czerwiec, 2009 17:48 Odpowiedz z cytatem

Na Hyperze leci Fullmetal i inne anime (przeróżne!) o 21.00
Hyper jest programem na Zig Zapie, który zaczyna się właśnie anime Smile (czyli od 21.00)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 6 z 10 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.