Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Kosmos
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 16:52 Odpowiedz z cytatem

Skoro wszechświat jest nieskończony, to gdzieś tam daleko musi istnieć planeta o podobnych parametrach co ziemia... A jeśli takowa istnieje, to na niej również wykiełkowało życie, tak samo jak u nas. Proste i logiczne  Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 19:51 Odpowiedz z cytatem

Wszechświat nie jest nieskończony Smile
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 20:25 Odpowiedz z cytatem

Tak, a z kąd to wiesz?
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 20:39 Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie wiem. Mogę jedynie uznać za bardziej prawdopodobną teorię, że wszechświat nie jest nieskończony. Podobnie jak mogę jedynie uznać teorię o Big Bang itd.
A o szczegółach niech się wypowiadają uczeni, bo ja się nie znam.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 22:01 Odpowiedz z cytatem

Wszechświat jest nieograniczony, logicznie - bo musi być rónowaga: wszystko na tym świecie jest jakoś ogranczone a zatem wszechświat takim być nie może. Byłby z tego dobry temat, ale krótki
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Luty, 2008 22:11 Odpowiedz z cytatem

Ahaaa... Zatem wnioskujesz, że wszechświat jest nieograniczony, na podstawie... eee... metafizycznych rozmyślań o równowadze? Sorry, nie przekonuje mnie to.
Z tego co wiem to wg teorii Big Bangu wszechświat powstał na wskutek... Big Bangu, czyli wielkiego "wybuchu". I według tej teorii chyba, wszechświat wciąż się rozszerza, przeciwnie proporcjonalnie do swojej wielkości - więc na początku zwiększał się niesamowicie szybko, a obecnie - coraz wolniej. Dlatego różne galaktyki są od siebie odległe - kiedyś było to jedno skupisko ciał niebieskich, ale im dłużej istnieje wszechświat, tym bardziej się rozszerza.
A wniosek jest taki - skoro wszechświat się rozszerza to znaczy, że jest ograniczony, bo coś nieskończonego nie może być większe. Proste Smile
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 12:38 Odpowiedz z cytatem

Wg teorii Big Bangu, wszystko we wszechświecie nieustannie się od siebie oddala... Zatem wszechświat jest nieskończony... Zaprzeczasz sam sobie Domius...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 12:43 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wg teorii Big Bangu, wszystko we wszechświecie nieustannie się od siebie oddala...

Owszem oddala się, ale za sprawą tego, że:
Wikipedia napisał:
(...)Wszechświat rozszerza się od stanu, w którym cała materia oraz energia Wszechświata miała ogromną gęstość i temperaturę...

Cytat:
Zatem wszechświat jest nieskończony...

Gdyby był nieskończony nie mógłby się rozszerzać.
Rozszerzanie to jest zwiększanie powierzchni czegoś. Jeśli coś jest nieskończone, ma nieograniczoną powierzchnię. Jeśli coś ma nieograniczoną powierzchnię nie może jej już zwiększyć.
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 12:46 Odpowiedz z cytatem

No dobra... Przyjmijmy w takim razie, że jest wielki  Razz  
Ale to i tak nie zmienia mojej teorii, co do istnienia życia poza naszym układem słonecznym...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 12:58 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale to i tak nie zmienia mojej teorii, co do istnienia życia poza naszym układem słonecznym...

Zmienia Very Happy
Było:
Cytat:
Skoro wszechświat jest nieskończony

Będzie:
Cytat:
Skoro wszechświat jest wielki

Wink

Ale się zgodzę. Prawdopodobieństwo, że istnieje planeta o podobnych jak na Ziemi warunkach (A zatem sprzyjających rozwijaniu się życia. Chociaż istoty pozaziemskie mogą równie dobrze potrzebować zupełnie innych warunków. Dlaczego nie?) jest duże. Tyle, że nie należy używać słów "musi", "na pewno jest", etc. To bez sensu. W ten sposób wszystko można udowodnić.
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 14:40 Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to ja zdania jestem że jak mi palcem nie pokażą granicy wrzechświata to w nią nie uwierze. A chciałbym zauważyć że lekko wychodzimy poza granice tego tematu.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 19:53 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A zatem sprzyjających rozwijaniu się życia. Chociaż istoty pozaziemskie mogą równie dobrze potrzebować zupełnie innych warunków.

Hmm... O ile dla nich prawa natury nie są inne niż dla nas to sądzę, że tak czy siak potrzebują atmosfery i wody. Tyle, że mogą się nawet bardzo różnić pod innymi względami.
Cytat:

W zasadzie to ja zdania jestem że jak mi palcem nie pokażą granicy wrzechświata to w nią nie uwierze. A chciałbym zauważyć że lekko wychodzimy poza granice tego tematu.

To ty mi wskaż palcem nieskończoność wszechświata. Owszem, w zasadzie nie da się udowodnić takich rzeczy, ale twoja teoria opiera się paradoksalnie na braku wiary (czyli: wierzę, że wszechświat jest nieskończony, bo stworzył go takim Bóg/esencja wszechświata zespolona z duszami tworzy nieskończoność/wszystko jest skończone, więc musi być wszechświat nieskończonym/bo tak, ale nie wierzę, że ma granicę, bo nikt mi ich nie pokazał).

PS. No, ale... Ma być osobny temat na każdą teorię? A nie lepiej zmienić nazwę tego i utworzyć temat o uniwersum, kosmitach itd.?
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 22:21 Odpowiedz z cytatem

Wszech - wszystko
Taka jest moja teoria.

Dodane po 1 minutach:

Zmieniłem nazwę tematu, ale nie jestem co do niej pewny. Zmieniać jak coś.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Luty, 2008 22:36 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a początku zwiększał się niesamowicie szybko, a obecnie - coraz wolniej.


Ha, z tego co wiem, powiększa się coraz szybciej Smile Owszem dziwne, i owszem, nie ma jak tego wytłumaczyć.
Cytat:

W zasadzie to ja zdania jestem że jak mi palcem nie pokażą granicy wrzechświata to w nią nie uwierze.


Aa, kto wie, kto wie... Może niedługo coś tam jednak zobaczymy, bo teleskopy, które agencje kosmiczne planują wysłać w kosmos mają ponoć być w stanie "spojrzeć" na odległość 15 miliardów lat świetlnych (w tej chwili jeszcze troszeczkę nam brakuje). Czyli zarazem 15 miliardów lat wstecz, a więc aż w okolice narodzin kosmosu. Big bangu, czy co tam było na początku te 15 miliardów lat temu.

W każdym razie jest szansa, że da się sięgnąć wzrokiem do granic przestrzeni, takiej, jaką ją znamy (3 wymiary + czas).
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 13:07 Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem nazwę na 'Kosmos', gdyż 'Uniwersum Kosmosu' przypominało mi trochę masło maślane  Razz  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 15:09 Odpowiedz z cytatem

Hm... Mogło być kosmiczność universum...

Ale zanim poznamy coś więcej, naukowcy w Genewie uruchomią wreszcie ten wielki przyspieszacz CERN, czy jak tam się to nazywa, i wyprodukują czarną dziurę (to już chyba w tym roku). Więc jest szansa, że nagle znikniemy i poznamy kosmiczność na własnej skórze...

A wracając do życia w kosmosie - całkiem prawdopodobnego zresztą - nadal nie wiadomo, co właściwie nadaje nam świadomość i co szczególnego jest w nitkach dna. Więc lepiej nie przesądzać, że inne życie musi wyglądać podobnie do naszego.

O, i przyszedł mi właśnie do głowy nowy temat...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 15:11 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ha, z tego co wiem, powiększa się coraz szybciej

Cytat:
"Tempo rozszerzania się wszechświata zmieniało się z biegiem czasu. Po upływie kilku miliardów lat od Wielkiego Wybuchu cała przestrzeń zachowywała się jak kierowca zwalniający przed czerwonym światłem, a potem znów naciskający na gaz, gdy światło zmieniło się na zielone" - tłumaczył podczas konferencji Adam Riess ze Space Telescope Science Institute w Baltimore, który odnalazł zdjęcie supernowej, analizując setki obrazów z teleskopu Hubble’a.

pierwszy wynik, który znalazłem wpisując w Google "tempo rozszerzania się wszechświata" Smile
Cytat:
Wszech - wszystko
Taka jest moja teoria.

Hmm... "Wszechświat" to tylko nazwa. Poza tym, przynajmniej ja, mówiąc "wszystko" nie mam na myśli "nieskończoność".
Cytat:
Czyli zarazem 15 miliardów lat wstecz, a więc aż w okolice narodzin kosmosu.

Swoją drogą ciekawe, co by się zobaczyło patrząc dalej Wink
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 20:49 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszech - wszystko

Eee... I co z tego? To nazwa wywodząca się pewnie jeszcze z prostych "przesądów" o kosmosie - choć całkiem trafna, jeśli zinterpretować "świat" jako planetę lub galaktykę. Można też uznać to za "cały świat".
Ale, jak już powiedziałem, co z tego?

Cytat:
Ha, z tego co wiem, powiększa się coraz szybciej  Owszem dziwne, i owszem, nie ma jak tego wytłumaczyć.
Myślę, że to po prostu kwestia teorii, którą przecież trudno sprawdzić - ale ja jestem za tym, że coraz wolniej.

Cytat:
Więc jest szansa, że nagle znikniemy i poznamy kosmiczność na własnej skórze...
To samo chciałem powiedzieć. To zdanie (twoje poprzednie) możnaby zacytować w temacie o końcu ludzkości - i nie zostawić nawet komentarza... Very Happy

Cytat:
Poza tym, przynajmniej ja, mówiąc "wszystko" nie mam na myśli "nieskończoność".

Ten tekst możnaby wygłosić po odkryciu ostatnich tajemnic kosmosu: i wszystko jasne! Razz

Cytat:
Swoją drogą ciekawe, co by się zobaczyło patrząc dalej

Mózg by ci wyparował Smile
A tak na serio to sądzę, że to tak, jakbyśmy patrzyli na taki widok: jakieś przedmioty jeden za drugim, a za nimi ciemna noc. Przecież jeśli nie byłoby tam jeszcze świata 15 miliardów (czy ileś) lat temu to nie byłoby światła. W ogóle. Pustka, ale my pojmowalibyśmy to wyłącznie jako taki brak światła. Jak czarna dziura.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Maciooj
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 185
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 02 Kwiecień, 2008 21:00 Odpowiedz z cytatem

Piszecie o bardzo ciekawych teoriach Wink

A oto bardzo ciekawy link, możecie porównać sobie wielkość naszej gwiazdy do wielkości największej gwiazdy jaką znamy Wink

Klik

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
thorin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 37
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Październik, 2008 21:39 Odpowiedz z cytatem

Co do tego:fajny temat więc piszę  Very Happy  
Co do tego:wszechświat nie jest nieskończony on sprawia takie wrażenie
Co do tego:Ja sądzę że Kosmici istnieją tylko ludzkie rozumowanie tego nie pojmuje,sprubujcie wyjaśnić wybuch Tunguski
____________

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmędrszy nie wszystko wie.

— John Ronald Reuel Tolkien Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 4 z 5 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.