Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Tolerancja
Idź do strony   1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Lipiec, 2008 20:44 Odpowiedz z cytatem

A nie długowłochatości?  Laughing  
Mi tam obojętnie... Ja mam raz średnio-długie... a jak mama mnie już wywali do fryzjera to mam krótkie. W sumie to u fryzjera jestem góra 3 razy w roku, aczkolwiek ostatnio odkryłem świetną fryzjerkę i chyba będę chodził częściej...  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Lipiec, 2008 21:56 Odpowiedz z cytatem

Uważaj Razz Znam takiego jednego co znalazł 'świetną fryzjerkę' o niewątpliwych atutach fizjonomii. Zaprzyjaźnił się z bluzami z kapturem Very Happy
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Lipiec, 2008 21:58 Odpowiedz z cytatem

Z bluzami i kapturem? Hmm... Może po prostu już powinienem iść spać, ale nie kapuje.  Shocked
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Lipiec, 2008 21:59 Odpowiedz z cytatem

Idź spać, późno już Wink Kto wie? Może przekonasz się na własnej skórze. Tzn. na własnych włosach..
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Lipiec, 2008 22:08 Odpowiedz z cytatem

ROZUMIEM! HA!
A ta moja szanowna pani fryzjer to potrafi zrobić z włosami piękne rzeczy!
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 12 Styczeń, 2009 23:28 Odpowiedz z cytatem

Tolerancja jest kolejnym pojęciem, które wymyślił człowiek, czysta teoria. Oparta na doświadczeniu i owszem, ale z każdym dniem świat się zmienia więc i pojęcia też. Uważam, że dlatego ciężko jest dokładnie określić czym jest tolerancja na dzień dzisiejszy. Sam uważam się za osobę tolerancyjną, jednak coś takiego jak pełna tolerancja dla mnie nie istnieje(chyba, że ktoś podąża drogą liścia jak Tuatha'anowie w powieści R.Jordana,w co wątpię).
Podobała mi się wypowiedź, wizja na temat tolerancji przedstawiona przez Grzegorza:
Cytat:
Dla mnie tolerancja to nie wchodzenie nikomu w drogę i oczekiwanie tego samego od innych. Żyć sobie w spokoju i nieprzejmowac się charaktewryzacją tego świata, tj. wyglądem ludzi, wiarą lub poglądami

Krótko określona, ogólna wizja tolerancji.
Podjęto wcześniej kwestię wyśmiewania się, jako nie pasującą do tolerancji. Moim zdaniem jest tak ale w przypadku osób obcych, ponieważ gdy jestem wśród własnych przyjaciół(a są z naprawdę z zróżnicowanych środowisk/subkultur) wiem, że pomimo żartów na temat ich upodobań, przekonań itd, wiem, że nie wezmą tego do siebie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 8:45 Odpowiedz z cytatem

Do tego tematu podoba mi się pewne japońskie powiedzonko: „Gwóźdź, który wystaje, należy wbić”    Heh   W dzsiejszych czasach przekonałam się się, że tolerancje znają tylko ludzie kulturalni. On z grzeczności zachowają swoje zdanie i poprostu nie będą danym faktem się przejmować.
Cytat:
Tolerancja jest kolejnym pojęciem, które wymyślił człowiek

Człowieczeństwo- wymyślone przez człowieka.
Kultura- wymyślona przez człowieka.
Gdyby nie kultura nie dałoby się tak naprawdę żyć w spokoju. Tak samo potrezbna jest tolerancja. Dlatego człowiek to wymyślił.
Mówisz, że nie ma człowieka w pełni tolerancyjnego. Z tego powodu zastanawiam się, czy osoby nie posiadające swego zdania są tolerancyjne?  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 17:57 Odpowiedz z cytatem

Nie chodziło mi o to, aby pokazać,że kultura czy tolerancja są niepotrzebne. Uważam, że człowiek jest istotą, która dużo musi się jeszcze nauczyć, a ewolucja coraz więcej daje do nauki. Trudno jest dlatego dopasować te pojęcia do indywidualnych osób/sytuacji i określić czy było się tolerancyjnym,kulturalnym. Osoby nie posiadające własnego zdania- musiałaby to być osoba, która na całkowicie żaden temat nie posiada własnego zdania(ale czy takie istnieją?), wtedy uznałbym taką chyba za nietolerancyjną.  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 19:56 Odpowiedz z cytatem

Hm... nie wiem, czy bardziej denerwuje mnie brak tolerancji czy nadmierna tolerancja. Są równie złe.

1) Brak tolerancji: nie lubię czarnych, niech Ziutek pojedzie zabić jakiegoś murzyna...
2) Nadmiar tolerancji: to jego sprawa, co będzie robił. Niech Ziutek jedzie zabić tego murzyna...

Być może najbardziej irytuje mnie ślepota ludzka, jeśli chodzi o tolerancję własnie. Bo zarówno nadmierna jak i za mała tolerancja biorą się ze ślepoty i braku pomyślunku.

Ech tam, jakoś mnie na filozofowanie wzięło a miałem pisać coś innego, gdzie indziej Smile No nic, miłych rozważań...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 21:05 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2) Nadmiar tolerancji:

Poncjusz Piłat więc był nadmiernie tolerancyjny?  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 21:18 Odpowiedz z cytatem

No chyba, bo Hitler by Jezusa ocalił, a kazał wybić tych wszystkich Żydów, którzy się go czepiają... Very HappyVery HappyVery Happy Laughing Laughing
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 22:48 Odpowiedz z cytatem

W każdym razie nie przepadam za rozmową o tolerancji, bo ludzie rozumieją pod tym pojęciem prawie wszystko. To znaczy, rozumieją różne rzeczy.

Trzeba być tolerancyjnym wobec ślepców. Wobec starszych. Wobec ludzi ze sztuczną szczęką. Otyłych miażdżycowców z cukrzycą.

Ale czy wyobrażacie sobie kogoś z tym wszystkim z wami w łóżku? No bo to by była tolerancja...

Gdzie się kończy tolerancja, zachowanie tolerancyjne, co to jest właściwie takiego?

"Marek na mnie spojrzał, jakby ledwie tolerował moją obecność."

"Och, wrócił nad ranem, cóż, nasz synek musi się wyszaleć. Trochę tolerancji, ty w jego wieku..."

Trochę za różne rzeczy ta "tolerancja" oznacza, jak na mój gust. Zdecydowanie wysoko na liście słów, których nie cierpię. Chyba gdzieś koło słowa "ekologiczny". A dodam, że jestem miłośnikiem przyrody i wcale się z tym nie kryję.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 18:26 Odpowiedz z cytatem

Masz rację White   Heh   chwila podlizania nie zaszkodzi  Laughing  
Dziś usłyszałam od mojej rodzicielki, ze powinnam być tolerancyjna do znajomego z klasy, któremu tłumaczę od 3 miesięcy, że jego flirt mnie tylko drażni, a nie powoduje omdlenia  mad3   Ponoć moje zachowanie w stosunko do niego (wredne i złośliwe  Heh  ) nie ejste TOLERANCYJNE. Czyżby?  Confused
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 19:00 Odpowiedz z cytatem

he he he.. Nie mam pojęcia, Mitris, naprawdę, daleko mi od połknięcia wszystkich rozumów. Może, gdybym tam był, to może bym wiedział czy to było zachowanie tolerancyjne wg moich standardów. Co rozumie przez to Twoja Mama i Ty to już nie mam pojęcia. Przyznaję się do totalnej, szczęśliwie zielonej niewiedzy. W dodatku dzisiaj mam paskudny nastrój i wolę za dużo nie mówić, bo łatwo może mi się wymsknąć coś głupiego.


Może powinniśmy ustalić, czy tolerancja to:

a) znoszenie inności bez słowa

b) znoszenie inności bez gniewu

c) znoszenie wszystkiego bez słowa

d) znoszenie wszystkiego bez gniewu

e) nie zauważanie niczego albo poświęcanie czemuś niewielkiej uwagi

f) cieszenie się z czegoś, co jest inne

g) cieszenie się ze wszystkiego na siłę

h) jeszcze coś innego...

To by chyba coś wniosło w temat...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 20:31 Odpowiedz z cytatem

Mitris- to twój kolega to dopiero nad-tolerancyjny jest...
White-na liście słów których nie cierpisz nr1 to............. (dojrzałość? ;p)
Aha... i wybieram odpowiedź h.  Razz
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 20:43 Odpowiedz z cytatem

Lizzy, zapomniałem dodać, że właśnie odpowiedź h jest wyjątkiem i jako jedyna nie wnosi nic do tematu Very Happy

Nad listą muszę się jeszcze zastanowić...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 20:54 Odpowiedz z cytatem

Tolerancyjność jak dla mnie: tolerowanie, akceptowanie nawet tego, co nie do końca lubię... Nie brak gniewu, nie znoszenie bez słowa (bo to akurat nazywam cierpliwością...  Laughing  ). Na tych, których kocham też się czasami gniewam...
Tak więc tolerować to dla mnie akceptować, przyjmować coś, ale bez obdarzania tego specjalnymi względami, uczuciami... Rozumieta?  Rolling Eyes
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Styczeń, 2009 20:50 Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że tolerancja istnieje tylko w obrębie danej kultury. Tzn. powinna być między kulturowa, ale tak nie jest. Ostatnio wyrzucono moją świeczkę(za którą zapłaciłam i ją zapaliłam w intencji zmarłej) z kościoła znajdującego się w Grecji. Nawet nie zrobił to "opiekun" świętego miejsca tylko stara greczynka...(szkoda, że nie szła po schodach  Embarassed  ). Taki przypadek mówi o BRAKU tolerancji i rozumu...
Wydaje mi się, że tolerancja powinna się opierać na wartościach moralnych. A jeszcze ułatwiając życie, powinniśmy tolerować wszystko co nie jest łamaniem Przykazań Bożych (razem ze zdaniem "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe"  Heh   )
I wtedy wszyscy byliby by happy i na świecie zapanowałaby pokój  aureola2  
No, bo wątpię czy można się głupkowato uśmiechać jakby nigdy nic, gdy jakiś dureń właśnie zamierza wyrzucić Twój plecak przez okno.  
Może White, powinniśmy odpowiedzieć na pytanie jakie granice ma tolerancja?  Embarassed
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 20 Styczeń, 2009 14:29 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wydaje mi się, że tolerancja powinna się opierać na wartościach moralnych. A jeszcze ułatwiając życie, powinniśmy tolerować wszystko co nie jest łamaniem Przykazań Bożych

O to to to! Lepiej bym tego nie ujął!!!
A granice? Nie wiem czy są, ale na pewno jest wiele rzeczy, których nie można tolerować. Albo się nie da... =p
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 20 Styczeń, 2009 17:33 Odpowiedz z cytatem

Wiele to łagodne określenie  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.