Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Czy da się zmienić wszystko?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Styczeń, 2008 17:56 Odpowiedz z cytatem

Może tytuł nie pasuje idealnie do tego co tu ma być, ale nie mam innego pomysłu. Chciałabym sie dowiedzieć co myślicie o zmianie stylu, gustu, zachowania, a nawet charakteru jakiejś osoby? Czy da się z cienia zrobić promień?
Moim zdaniem jest nie. Bo przecież największego chama nic nie zmusi do zmiany nastawienia na innych. Zastanówmy się, czy nasz kochany prezydent mógłby się stać nagle dostojnym i dumnym przedstawicielem swego kraju Rolling Eyes  Nieeee.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Styczeń, 2008 14:14 Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak to z prezydentem bedzie, ale myślę, że jeśli jest między dwiema osobami np. miłość, zufanie, to jedna drugą odmieni na lepsze. A bo to mało razy tak było?  Razz
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Styczeń, 2008 17:51 Odpowiedz z cytatem

pewnie się da. co nie znaczy, że jest to łatwe. wręcz przeciwnie - powiedziałbym, że jest to prawie niewykonalne. howgh.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Styczeń, 2008 20:42 Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma idealnego związku bez gotowości do zmian. Jak dla mnie to logiczne, nie ma co liczyć na ideał, i ja też nie będę dla nikogo ideałem. Zmiany są konieczne. Co nie znaczy, że każdą cechę, która nie podoba się we mnie mojej partnerce zaraz muszę zmienić, ale dobrze będzie gdy wezmę jej zdanie pod uwagę.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Styczeń, 2008 23:13 Odpowiedz z cytatem

A słyszałaś kiedyś Mitris o zmianie charakteru, o manipulowaniu, o złamaniu człowieka, o praniu mózgu, o naginaniu czyichś dążeń? Te wszystkie wyrażenia nie powstały by bez podstaw.

Owszem, zmienić kogoś jest ciężko, a im większa zmiana, tym trudniej. Ale według mnie niewykonalne jest raczej co innego: sprawić, żeby ktoś pozostał przez cały czas taki sam...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Styczeń, 2008 23:17 Odpowiedz z cytatem

Tak po prawdzie to człowiek zmienia się choćby tylko przebywał z innymi (np. powoli zaczyna stosować podobne gesty lub czasem może zmieniać zdanie) więc nie widzę problemów, podobnie jak Whitefire, jeśli chodzi nawet o całkowitą zmianę.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 12:07 Odpowiedz z cytatem

Niektórzy zmieniają się wkładając tzw maski. Każda na inną okoliczność.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 12:10 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niektórzy zmieniają się wkładając tzw maski.


Wszyscy są zamknięci w jakiejś formie, przed którą nie ma ucieczki. Chyba, że w inną formę. Działanie tzw. gęby, Gombrowicz się kłania Wink
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 13:24 Odpowiedz z cytatem

Gorzej, jeśli chcesz żeby ktoś się zmienił akurat w taki sposób w jaki byś chciała, a nie w inny... to jest też niemal niemożliwe...

W każdym razie, jeśli ludzie spędzają ze sobą parę lat to tak czy inaczej nie ma raczej możliwości, żeby się pod swoim wpływem nie zmienili.

Zmienili, to niekoniecznie znaczy: stali się podobni. Na przykład, jeżeli zacznę spędzać 10 godzin przy komputerze, a moja dziewczyna nie, to po trzech latach przebywania razem taka "zmiana" może być skrajnie różna, zależnie od początkowego podejścia: albo dziewczyna też zacznie siedzieć przy kompie (jeśli jej to nigdy za bardzo nie przeszkadzało) albo zacznie ją opanowywać biała gorączka, jak tylko usłyszy "klik-klik"(jeśli od początku jej to przeszkadzało).

Przykład może ograniczony, ale chciałem jakoś pokazać, że to samo zachowanie może mieć skrajnie różny skutek; to nie takie proste, że "chcę, żeby było tak a tak" i wystarczy poczekać.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 18:00 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy nasz kochany prezydent mógłby się stać nagle dostojnym i dumnym przedstawicielem swego kraju   Nieeee

Jako prawdziwy, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju Darkpotato postanowiłem być whredny i zapytać:
Dlaczego uważasz, że nie jest:
Cytat:
dostojnym i dumnym przedstawicielem swego kraju
?  Heh
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 18:03 Odpowiedz z cytatem

Mitris pewnie już nie odpowie, bo uznała, że powinna odejść Confused

Sorry za offtopic.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 18:09 Odpowiedz z cytatem

Aj, Darkpotato... Rzeczywistość sobie, a my tu som proste ludzie, żywiem siem fantastykom i grami fabularnymi... Dla nas, "dostojny i dumny" kojarzy sie przede wszystkim z elfem u Tolkiena. No a wiesz, jak sobie wyobrażę imć p. Kaczyńskiego w charakterze elfa...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 18:40 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mitris pewnie już nie odpowie, bo uznała, że powinna odejść  

Brakuje tylko bilbordu  mad3  
No, ale nie każda osobe można zmienić... od czego to zależy? --> żeby nie było, że offtopuję na temacie.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Styczeń, 2008 21:03 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No a wiesz, jak sobie wyobrażę imć p. Kaczyńskiego w charakterze elfa...

Takim oto sposobem zyskałem pomysł na kolejną postać...  Wink  

Aby kogoś zmienić można spróbować zagłębić sie w lekturę ksiąg tajemniczych- np: "Mariolka" (czy jak się tam te cudowne gazety zwą...)
Zazwyczaj jest tam kącik z pytaniami : "co zrobić, aby szarańcza przestała grać w tybję/pasjansa, bo to szataństwo". Polecam lekturę wszystkiego, co różowe, pluszowe i kosztuje maxymalnie do 0.5zł  Wink  
Skoro gazety potrafią odpowiedzieć na takie pytania, to znaczy, że można tego dokonać  Very Happy  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Styczeń, 2008 0:37 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No, ale nie każda osobe można zmienić... od czego to zależy?


Nie wiem, czemu mówisz, że nie każdą można zmienić. Powiedzenie, że "tylko świnia się nie zmienia" może jest głupawe, ale dość prawdziwe. Chyba musisz napisać konkretniej, co masz na myśli przez słowo "zmienić" bo mam wrażenie, że się rozmijamy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Styczeń, 2008 18:17 Odpowiedz z cytatem

Zmienić, czyli np przestać wulgarnie mówić, bycie mniej napalonym, bycie milszym, lub nawet zmiana cąłej osobowości ludzkiej
Chodzi mi o to, że np mnie nikt i nic nie zmieni na słodką dziewczyne szukającą opiekuna = faceta.  Blee  
CHyba jasno powiedziałam  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Styczeń, 2008 19:47 Odpowiedz z cytatem

Ee, tam, nie zmieni. Jedna mała wojenka i zmienisz zdanie...  Laughing  Może kilka katastrof osobistych. Bieda, głód. Hm...

Ale oczywiście rozwiązania pokojowe są bardziej ograniczone. Największy wpływ ma chyba rutyna i upływ czasu. Jestem np. przekonany, że jeśli dziewczyna tępi wulgaryzmy i w dodatku nie dopuszcza chłopaka do towarzystwa, w którym się tych wulgaryzmów używa - to po jakimś roku czy dwóch taki teoretyczny chłopak kląć przestanie (na 100% jeśli mu naprawdę zależy na dziewczynie). Trzeba jednak pamiętać, że potrzeba na to czasu, a przecież jest jeszcze inne rozwiązanie, dużo prostsze: znaleźć takiego, co od razu nie klnie... No i są rzeczy trudniejsze do wykorzenienia niż wulgaryzmy.

Bycie napalonym (eee... na co?) to może nie być kwestia przyzwyczajenia, tylko biologii. Tego się wykorzenić nie da, ale... Aaa, co ja tam będę gadał   Rolling Eyes
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Styczeń, 2008 21:32 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i są rzeczy trudniejsze do wykorzenienia niż wulgaryzmy.


Są. Taki chociażby tytoniowy nałóg. Baardzo ciężko wykorzenić, a mało kto chce żyć z chodzącą popielniczką. A już najgorsze są nawyki niepostrzegane przez ogół populacji jako coś, co należy tępić, takie różne nie wiadomo skąd wyniesione prywatne przywary. Czasem mam wrażenie, że tępienie jest na tyle bezsensowne, że trzeba się po prostu przyzwyczaić.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Styczeń, 2008 12:40 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bycie napalonym

A nie wiesz?  Razz  
Nie rozm\umiem w ogóle po co ludzie palą? To bezsens...to słaba wola. A całowanie się z takim czymś jest ochydne, a do tego wracasz do domu po randce, a rodzice czują jak jedzie od Ciebi tytoniem...
Ale osobiście jednego chłopaka przekonałam do rzucenia i jest teraz na poziomie gościu:*
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Styczeń, 2008 17:59 Odpowiedz z cytatem

proszę nie dyskryminować palaczy xD poza tym z tą słabą wolą, to bardzo oględnie ujęłaś - uwierz komuś, kto rzucił xD

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.