Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Wizja końca świata - i jak uratować ludzkość
Idź do strony 1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 15:16 Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czasami myślę, że tych zagrożeń dla naszej Ziemi jest ciut dużo. Że zniszczymy ją sami, że spadnie meteoryt, że pochłonie nas słońce, że w okolicy wybuchnie jakaś supernova, że tak sobie wszystko zanieczyścimy, że nic już nie przeżyje...

No i naturalnie zaraz potem myślę sobie tak: przydałby się jakiś wielki kosmiczny statek, żeby nas stąd zabrać w diabły, albo może lepiej nie w diabły, tylko gdzieś w kosmos po prostu. Albo może trzeba będzie zejść pod wodę? Pod ziemię? Może ewoluujemy? Może wyrosną nam skrzydła - chociaż co by to dało, to nie wiem.

A może uratują nas anioły, skoro już o tych skrzydłach mowa?

No to jak, powrzucajcie trochę pomysłów.

Jak skończy się świat?
I co będzie potem?

I jak tego uniknąć?
Jest w ogóle szansa, żeby wybudować taki "kolonialny statek kosmiczny"? Jak by on funkcjonował?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 17:56 Odpowiedz z cytatem

Cytuję za sekretarką firmy C&V sp.zo.o. :
"Aby zamówić najwyższej jakości, ręcznie robioną siekierę C&V wciśnij 1"
"Aby zniszczyć wybraną planetę wciśnij 2"
"Aby ewakuować w bezpieczne miejsce formy życia zamieszkujące daną planetę wciśnij 3"
 8)
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Luty, 2008 20:39 Odpowiedz z cytatem

Świat skończy się czymś, co naukowcy nazywają "Big Kick". A potem będzie już tylko Chuck Norris Razz Aby tego uniknąć, należy prosić mnie o łaskę.

A tak bardziej na serio (no, to proszenie o łaskę też było na serio Very Happy ):
Nie ważne: czy, ważne: kiedy. Taka ucieczka statkiem ze zniszczonej planety to chyba dość tradycyjny scenariusz SF. Ale jakie my statki mamy teraz? Nie znam się, ale wątpię, żeby tam się pomieściło dużo ludzi. Do tego tlen, woda, pożywienie... A tak olbrzymia maszyna wymagałaby pewnie gigantycznych ilości paliwa. Więc dopóki nie opracujemy wydajniejszych sposobów podróży kosmicznych, nowych napędów, nie rozwiniemy bardzo naszej wiedzy o kosmosie ani nie zwiększymy prędkości podróży - jedyne co nam pozostaje to chyba czekać na śmierć (i modlić się... no, i błagać mnie o łaskę) - na szczęście pewnie parę lat jeszcze poczekamy.

Z tym zejściem pod wodę to byłoby dość nieprzyjemnie, bo: ciemno, duże ciśnienie, mokro, klaustrofobiczne odczucia (być zamkniętym w wątłej... kopule? Puszce? - a dokoła woda...)

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Eee... Przyroda pozbędzie się ludzi? W końcu lasu przestaną być masowo niszczone, a jakiś inny gatunek rozpocznie żmudną drogę poprzez ewolucję... a potem historia się powtórzy. (Tu zakładam coś w stylu katastrofy ekologicznej, a nie zniszczenie Ziemi)
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Rogo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 158
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 11:27 Odpowiedz z cytatem

Uwaga piszę Ja:



Myślę że chciwość i zachłanność ludzi doprowadzi do zagłady ekologicznej. Oglądałem ostatnio program o tym jak to sobie ludzkość spożywa dobra, których powoli zaczyna brakować. Krótko mówiąc za dużo spożywamy a za mało produkujemy, i wyjdzie na to, że będziemy zjadać, zjadać,zjadać aż sami ugryziemy się w d...py i znikniemy.



Dziękuję, to pisałem Ja,
____________

Nie podążaj za mną bo się zgubisz...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 13:46 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Eee... Przyroda pozbędzie się ludzi? W końcu lasu przestaną być masowo niszczone, a jakiś inny gatunek rozpocznie żmudną drogę poprzez ewolucję... a potem historia się powtórzy. (Tu zakładam coś w stylu katastrofy ekologicznej, a nie zniszczenie Ziemi)


Zgadzam się Wink


Indios Bravos (Gutek) & Fokus - Są dni

"Tak więc pewnego dnia dzieci rewolucji podniosą dumnie głowy.
Nastąpi przewrót.
Ci, którzy będą w pierwszych szeregach pogryzą się o władzę z tymi, którzy byli w cieniu. Z tymi, którzy czekali.
Rewolucja zje swój ogon, historia się powtórzy.
Wszystko i nic ulegnie zmianie.
Zmieni się wszystko i nic. Równowaga zostanie utrzymana.
To stanie się na twoich oczach, tuż obok ciebie.
To od ciebie zależy czy będziesz wiedział kiedy to się stanie,
bo wiesz, to dzieje się codziennie, dzień w dzień w każdym mieście
w tym poje... kraju, to się nazywa walka o przetrwanie"
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 15:13 Odpowiedz z cytatem

W jakichś skandynawskich bajkach świat znika w taki sposó: wielki wilk wychyla swoją paszczę i połyka księżyc...
Moim zdaniem świat ulegnie zniszczeniu za sprawą guzika, który zostanie wciśnięty przez jednego z głów państw, potem to samo zrobią inni.

Może być jeszcze tak, że planeta Ziemia zacznie się rozpadać, zrobi się krucha i pod wpływem potężnych trzęsień ziemi oraz kataklizmów wynikłych z gwałtownych zmian klimatu po prostu rozsypie się na pył, który będzie "leżał" w kosmosie...

Jak zaradzić zagładzie świata? Nie wiem. Szczerze, to nawet mnie to nie obchodzi.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 17:07 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W jakichś skandynawskich bajkach świat znika w taki sposó: wielki wilk wychyla swoją paszczę i połyka księżyc...

Nie w jakichś, tylko w mitologii, a zjedzenie Słońca i Księżyca przez wilki to tylko część Ragnaroku  Wink
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 19:30 Odpowiedz z cytatem

Patrząc na twój awatar Havok doznałem objawienia. Miałem sen: śniła mi się biała uśmiechnięta buźka na czarnym jak smoła tle nieba. Buźka wyłaniała się zza horyzontu, a ludzie uśmiechając się do niej znikali w odmętach mroku. A potem nie było już nic....  Laughing
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 19:49 Odpowiedz z cytatem

Taa. Mi się dzisiaj śniło, że grałam w takiego niby Cs'a z Japończykami i tak mi się jeden spodobał (miał długie włoski), że waliłam głową w ścianę, żeby się zabić i żeby on wygrał xD Hahahh.

A tak żeby nie było offtopu to też nie chcę go ratować. Niby po co? Będziemy mieli to na co zasłużyliśmy. ;P
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 20:31 Odpowiedz z cytatem

Obejrzyjcie Discovery Smile
fajny program o koncu świata jest
z którego wynika że pyt BUUUUM ludzie przeżyją i tak:)
i powstaną na nowo
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 21:06 Odpowiedz z cytatem

Raczej nie powstaną na nowo, a inny gatunek ich zastąpi. Chyba, że chodziło ci o to, że zamieszkają gdzieś w kosmosie i odbudują cywilizację, tyle że nie na Ziemi.

Cytat:
A potem nie było już nic....  

Właśnie! Nadejdzie dzień, gdy ludzie wybiorą na światowego przywódcę Kononowicza (każdemu przyjdzie do głowy "niezły żart, a przecież i tak nic nie zmieni") - i nie będzie niczego! Roll

Cytat:
Krótko mówiąc za dużo spożywamy a za mało produkujemy

Nie rozumiem. To znaczy że Wielką Receptą na Zagładę ma być pozostawianie połowę zboża na ziemi i głodowanie? A jeśli chodzi o surowce naturalne to niestety tak to już jest. Zresztą, można założyć, że zagłada dominującego gatunku to standard - może zanim jakiś inny zacznie wydobywać węgiel i metal, odnowią się niektóre z tych w miarę odnawialnych surowców. Albo następny gatunek się dostosuje.

Ale spójrzcie na to z drugiej strony - dinozaury też wyginęły, a nikt nie płacze!  Wink
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 21:37 Odpowiedz z cytatem

Nas zastąpią szczury i insekty - one mogą przeżyć wszelkie złe czasy. A jeśli chodzi o ratowanie świata - nie obchodzi mnie to, bo  i tak nic z tym nie zrobie, a możliwe że nawet tego nie zauważe... W końcu świat nie musi się kończyć jakoś nie wiadomo jak, że wielka eksplozja czy wilki zjadające słońce. Może być tak jak w przypadku "urwanego filmu". Po prostu nagle ... nic.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Luty, 2008 21:54 Odpowiedz z cytatem

Hmm... Zależy, czy chodzi o koniec świata taki bardziej fantastyczno-mistyczny czy z raczej prozaicznych powodów. Bo pędzącą kometę albo temperaturę dochodzącą do wrzenia to raczej zauważysz... Wink
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 27 Luty, 2008 13:08 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
as zastąpią szczury i insekty - one mogą przeżyć wszelkie złe czasy.


Ahh to chociaż zostanie mój kochany szczurek.


Albo będzie wojna i ludzie powciskają guziczki, wielkie BUUM, przeżyje mały procent ludzkości, będą żyli jak w epoce kamienia łupanego i znowu się rozmnożą, ucywilizują, potem znowu będzie Buum i następni stworzą od podstaw całą ludzkość, następne Bum i tak w kółko xD
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 27 Luty, 2008 15:35 Odpowiedz z cytatem

To by wyjaśniało tajemnice posągów na Wyspie Wielkanocnej, które były starsze od cywiliuzacji mogącej je zrobić...
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 27 Luty, 2008 20:24 Odpowiedz z cytatem

Nie martwcie się
ja L_D przezyje
mi sie nic nie stanie
i odbuduje świat na tym kamieniu węgielnym jaki jest w Watykanie
i spoxik Smile
wygrana w kieszeni
jak bedziecie ze mną przeżyjecie
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Luty, 2008 12:29 Odpowiedz z cytatem

Myśle L_D że jeśli ktoś z nas przeżyje, to i tak prędzej czy pó.źniej sam sie zabije
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Luty, 2008 13:59 Odpowiedz z cytatem

Taak. Siedzieć jedynie z L_D i jego fanami? Koszmar! Samobójstwo od razu. xD
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Luty, 2008 17:34 Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że technologia na pewno znacznie wzrośnie do czasu kiedy ma nastąpić koniec "świata", i ludzkość dowie się o tym z 20 lat przed samym faktem. Z surowcami nie ma problemu. Ludzki organizm po dziesiątkach lat braku styczności z surowcami naturalnymi na pewno przyzwyczai się do wszystkich "sztuczności" produkowanych w ciągu 10 minut w próbówce. Paliwo? O to na pewno się jakoś w przyszłości postaramy, już są samochody jeżdżące na pewien gaz wytwarzany z wody morskiej. Myślę więc, że z człowiekiem aż tak źle nie będzie. Ale póki co, trzymajmy się twardo naszej ziemi. I tak raczej jej końca nie ujrzymy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Luty, 2008 18:41 Odpowiedz z cytatem

A po co komu samochód skoro przypuszczalnie nie będzie niczego?
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.