Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Żywioły i Natura
Idź do strony 1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Maj, 2008 19:12 Odpowiedz z cytatem

Pomysł ten podsunął mi Last_Dragon i Mitris z jej tematem o dziwactwach (P.S. świetny temat Mitris) xD
Przechodząc do rzeczy... Uważałam temat warty otwarcia, ponieważ każdy ma jakieś inne postrzeżenia względem tego.
Słysząc słowo "żywioły" Od razu mam skojarzenie z WITCh (no comment)  Embarassed albo z jakąś nadprzyrodzoną mocą. Ale możemy mieć też na myśli, np. wodę jako morze, deszcz itp.
Proszę was o wysłowienie się. (I błagam nie SPAMUJCIE!)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Maj, 2008 17:37 Odpowiedz z cytatem

Żywioły... Raczej źle mi się kojarzą. Z czymś dzikim, nierozumnym, nieokrzesanym, czego w żaden sposób nie da kontrolować. Może się to wydawać fajne, ale mi się to nie podoba. Pewnie wynika to z braku żywiołowości w moim charakterze.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Maj, 2008 17:59 Odpowiedz z cytatem

Jeśli woda, to kojarzy mi się raczej ze sztormem; jeśli ogień, to raczej z wielkim pożarem, jeśli wiatr, to z huraganem... rozumiecie?  Dzikie i nieokiełznane, ale piękne. I przede wszystkim coś silniejszego od człowieka. Straszne? Może, ale wg mnie dobrze jest nie zapominać, że na świecie jest coś potężniejszego niż ludzie.

Mi żywiołowości nie brakuje w charakterze, tylko w życiu raczej, może dlatego kojarzę je pozytywnie Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Maj, 2008 18:48 Odpowiedz z cytatem

Gdyby tak na to patrzeć, to mogłabym dostrzec pewne uroki żywiołów, jednak mi one kojarzą się z czymś prostszym: po prostu wodą, ogniem itp. W  twojej wizji żywiołów przedstawiają one (w moim mniemaniu) swego rodzaju potęgę, w mojej natomiast przede wszystkim dzikość.
Jeśli chodzi o to, że żywioły są silniejsze od człowieka, to powiem tak: pod względem fizycznym, faktycznie. Trudno je pokonać. Pożar uda nam się zgasić, ale jeśli jest niewielki, ale co ze sztormem, wiatrem? Jednak to wszystko to tylko pewne zjawiska, istnieją bo istnieją i tyle. A my? Mamy jakiś cel, świadomość itp. Potężni jesteśmy w zupełnie innej sferze, trudno w ogóle porównywać naszej siły, do siły żywiołów - to są po prostu dwie kompletnie różne sfery.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Maj, 2008 19:39 Odpowiedz z cytatem

Oczywiście też masz rację, to po prostu kwestia spojrzenia.

Ja nie rozdzielam tak bardzo tych sfer. Po pierwsze, sfera fizyczna też jest domeną człowieka (żaden inny gatunek tak nie zmienił powierzchni planety). Po drugie, poza fizycznością żywioły mają dla mnie pewien wymiar, hm... mistyczny. W porównaniu z pierwotnymi siłami jesteśmy tylko pyłkiem w kosmosie... W zasadzie bez znaczenia i nieporównywalnie słabsi... A jednak czasem potrafimy te potęgi okiełznać, i to też jest piękne.

To rzekłszy, zapraszam wszystkich do surfingu przy wichurze 6+ Beauforta (woda i wiatr); wspięcia się na szczyt wulkanu (ogień) i wycieczki do głębokich jaskiń (ziemia)... Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Maj, 2008 19:57 Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy bez znaczenia i oczywiście jesteśmy nieporównywalnie słabsi, ale jak sam powiedziałeś potrafimy te potęgi okiełznać oraz próbujemy z tym jakoś walczyć, odkrywać nowe rzeczy, staramy się poznawać to co ziemskie, ale i to co kosmiczne. To jest dla mnie potęga człowieka. Żywioły faktycznie mogą mieć wymiar mistyczny, dla mnie akurat nie mają.
Sfera fizyczna jaką ty tu opisałeś faktycznie jest domeną człowieka, która rodzi się z naszej duchowej sfery (w szerokim pojęciu ducha). Żywioły są tej drugiej sfery pozbawione i dlatego też raczej ich nie cenię.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ma-Ryś
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 321
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 11:13 Odpowiedz z cytatem

Żywioły?
Hmm... czym one dla mnie są... Taakie pierwsze skojarzenie to witch (  Rolling Eyes  ) i Nightwood ( he, he) więc moje skoarzenia nie są zbyt hmm... madre. Dale przechdzi mi przez myśl że są one częścią natury, a nawet ją tworzą. Hyba Buddyści (nie bijcie ja się mylę) wierzą że świat materialny i niematerialny jest złożony z czterech żywiołów w różnych proporcjach i zespolonych piątym żywiołem - energią (ach ten witch...). I heh właśnie chodzi o to że narazie nie mam uwarunkowanego zdania na ten temat.

ps. Dziś sa mojeimieniny Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 11:39 Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin.
Śmieszne, że tak głupie rzeczy jak Witch, z którymi raczej się nie spotykamy, mają spory wpływ na sposób patrzenia na niektóre zjawiska.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 18:41 Odpowiedz z cytatem

Mój zodiakalny żywioł to niby woda, pewnie dlatego taki za mnie antytalent do rozpalania ognisk i takich tam^ ^ Może strażakiem zostanę?
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 18:58 Odpowiedz z cytatem

Ja mam chyba ogien Smile albo powietrze Smile jakoś tak mi się wydaje;)
to jest dla mnie łatwe
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 19:08 Odpowiedz z cytatem

A ja ogień albo ziemię (chyba są dwie wersje) i nie wydaje mi się żeby to do mnie pasowało. Ale tak to jest ze znakami zodiaku.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ma-Ryś
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 321
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 19:32 Odpowiedz z cytatem

Zodiakalnie jestem rybą, a z chińskiego horoskopu chyba szczurem czy smokiem... Gdybym miała oceniac który żywiol jest "mój" na podstawie własnych doświadczen to chyba ogień.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 21:53 Odpowiedz z cytatem

A dla mnie mój żywioł to ten, z którym czuje sie jak jedno...
Ogień- za blisko podejdę to się odwracam- nie lubię jak jest za ciepło ogólnie.
Woda- to już bardziej, ale to też nie to...
Wiater Smile To jest to! Wiater we włosach! I jakieś Guano Apes na uszach... And now I'm flying like an angel to the sun!!! My feet are burning, and grab into another world...
A żywioły ogólnie to siła, potęga i inne synonimy. Smile Niszczące... ale piękne- jak kobiety.  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 22:00 Odpowiedz z cytatem

Moim żywiołem jest chyba wiatr.. Chociaż i ogień się we mnie znajdzie, a czasem, choć bardzo rzadko - woda.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Maj, 2008 23:16 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zodiakalnie jestem rybą

I ja takowoż Wink A po chińsku to wąż, ha. A dziś to nawet czytałam w babskiej gazecie w kolejce u kosmetyczki, że nadszedł nam rok szczura - jakoś mało optymistycznie jest myśleć, że się żyje w roku szczura hm, od razu stają mi przed oczami mało estetyczne sceny z Dżumy Camusa.

Wracając do żywiołów, chyba dlatego są takie zajmujące, że zarazem niebezpieczne. Większe szanse ma przeciętny człowiek w starciu z przechodzącym akurat kryminalistą niż takim tsunami czy innym huraganem. Albo taka chociażby superhipermegapowódź. Yyy, a ja mieszkam nad rzeką  raining
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Maj, 2008 14:39 Odpowiedz z cytatem

A mój chiński zodiak to małpa. Niby inteligenta, ale też mi się nie najlepiej kojarzy. Ładnie zeszliśmy z tematu żywiołów do znaków zodiaku...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Czerwiec, 2008 10:58 Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, to temat o żywiołach, nie zodiakach Chińskich, po drugie, faktycznie, każdy ma inny pogląd na ten temat.
Nie powzięliście jeszcze wątku: my-żywioły. Mam na myśli nasz charakter. Uważam, że każdemu można przypisać żywioł: Komuś nieprzewidywalnemu, złośliwemu i wybuchowemu: ogień, komuś spokojnemu, ale kto nie potrafi utrzymać często nerwów na wodzy: woda, komuś myślącemu zawsze trzeźwo, wyluzowanemu i opanowanemu: ziemia, aż w końcu ktoś żywiołowy, nieprzewidywalny i wesoły: wiatr.
Osądźcie teraz, jakbyście dopasowali swój charakter, osobowość do poszczególnego żywiołu. Horoskopom nie wierzcie, to bujda Razz
Ja np. (tka mi się wydaje) jestem powietrzem, a w horoskopie mam woda...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Czerwiec, 2008 11:13 Odpowiedz z cytatem

A ja jestem zodiakalny baran... a co to jest po chińsku?
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Czerwiec, 2008 15:27 Odpowiedz z cytatem

Grzesiu, to nie temat o horoskopach. Ale skoro pytasz, to nie możesz polskich zodiaków przełożyć na Chiński, bo zupełnie inaczej są one... "zrobione". Wejdź sobie na google, wpisz horoskop chiński i kliknij w pierwszy, lepszy link. Horoskop cjiński opiera się na roku urodzenia.
Możemy już wrócić do tematu? (naprawdę czuję się okropnie... jak stróż prawa... chyba za dużo mi tematów zamknięto) Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Czerwiec, 2008 17:22 Odpowiedz z cytatem

To gdyby miał do mnie pasować jakiś żywioł to :woda  Heh   Każdy kto mnie zna by to przyznał... I słowo "żywioł" jest chyba przez wszystkich jednak postrzegana jako "dzikość", "nieokiełznana moc".... coż potężnego każdego fascynuje...ale także przeraża... I dlatego lubię żywioły, bo w końcu, jest coś nad czym człowiek nie panuje  Laughing    Very Happy
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.