Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Konkurs "Ze słów - światy"
Idź do strony 1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Styczeń, 2006 2:28 Odpowiedz z cytatem

Lista utworów zakwalifikowanych do udziału w konkursie "Ze słów - światy" (kolejność bez znaczenia):

1. Apostoł Grozy
2. Grda
3. Hearion
4. Kapłanka powietrza
5. Opętanie
6. Pani w zieleni
7. Śmierć bohaterom
8. Torni le re bu
9. Zapomniane Krainy
10. Zenek w krainie kangurów
11. Wisielec i Śmierć
12. Ave Caesar!
13. Cmentarz
14. Krzew i Łzy
15. Łzy niebios
16. Wieża Czarnoksieżnika
17. Głębokie połowy
18. Marianna i Wdowa
19. Straszna dolina
20. Wilcza pieśń
21. Dzieci Frankensteina
22. Niecodzienna przygoda
23. Krótka opowieść fantasy...
24. Erden – pustynna mgła
25. Siewca Burzy
26. (brak tytułu) (aut.: Maone)
27. Dzielny Rycerz
28. Przebudzenie
29. Marsz na Golgotę
30. Onyks
31. Życie Koali
32. Szeroka autostrada
33. Wieża Babel. Rok 3822
34. Spadająca gwiazda
35. Stracone dusze
36. Szepczący Bóg - Początek Nowej Ery
37. Topielec
38. Abadon
39. Azeroth
40. Cień przeszłości
41. Szary mag
42. Spotkanie po latach
43. Feniks przeklęty
44. Anioł
45. Na scenie życia
46. Postearth - Przebudzenie
47. Biały Orzeł
48. Oblivious
49. Płacząca Perła
50. W poszukiwaniu Agape – miłości, która trawi...
51. * * * (aut.: Paweł Jędruszczak)
52. * * * (aut.: Dorota Czarnecka)
53. * * * (aut.: Piotr Pietrzyk)
54. * * * (aut.: Georgina Górecka)
55. Opowieść Lgińska


Oczywiście mogą dojść następne! Uwaga - na liście mogą sie również znaleźć utwory opublikowane w kategorii "różne", (czyli ani fantasy ani sf). Dotyczy to zwłaszcza horrorów z elementami fantasy. Autorzy - w tym również autorzy prac wyszczególnionych wyżej - są proszeni o sprawdzenie czy nie brakuje czegoś (np. wklejony tekst okazał się dla serwera za długi i trzeba to rozbić na kilka części dodając ciąg dalszy).

Główną nagrodą konkursu jest 100 PLN; druga nagroda: 50 PLN. Konkurs potrwa cały rok, a pieniądze powędrują do zwyciezcy w końcu stycznia 2007. W konkursie mogą brać udział wyłącznie utwory literackie z gatunku fantastyki opublikowane na w serwisie za pośrednictwem strony:
http://www.mythai.info/info/publikacje.php
lub nadesłane na adres redakcja - małpka - mythai.info.

Dalsze szczegóły i regulamin są na stronie http://www.mythai.info/info/konkurs.php
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Wtorek 02 Styczeń, 2007 0:54, w całości zmieniany 16 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 14:31 Odpowiedz z cytatem

mam pytanie: czy praca może być jakąś częścią (np. jednym rozdziałem) jakiegoś większego dzieła?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 17:42 Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie regulamin nie zabrania, ale w praktyce coś takiego się nie obroni. Po prostu. Oceniając utwór, bierzemy go pod uwagę wyłącznie jako całość samą w sobie. Być może kiedyś zorganizujemy konkurs w stylu "za całokształt twórczości", ale do tego jeszcze daleka droga.

Z drugiej strony: opublikować można nawet jeden rozdział (chociaż nie będzie za to oceny redakcji). A każda publikacja bierze udział w konkursie. To po prostu nic nie kosztuje (wystarczy wczytać tekst).
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Niedziela 08 Październik, 2006 15:20, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 19:58 Odpowiedz z cytatem

to jeszcze dwa pytania:
czy jest jakiś limit odraniczający długość?
czy można przesłać np. dwie prace?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 20:58 Odpowiedz z cytatem

1. nie
2. tak
3. (bo lubię uprzedzać) można zmienić to, co się już wcześniej przysłało, chociaż nie jest to najpiękniejsza praktyka. Można też dodać ciąg dalszy.

W wypadku prac nadesłanych na email, prosiłbym żeby prace były w formatach .doc .rtf .pdf lub ostatecznie .txt i bez jakiejś rozpasanej grafiki (skoro mowa o pracach literackich), najlepiej też bez dziwnych czcionek.

Więcej na stronie:
http://www.mythai.info/info/publ.htm
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Niedziela 08 Październik, 2006 15:21, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 07 Październik, 2006 18:23 Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam dwa pytania odnośnie konkursu:

1. Co z punktem regulaminu odnośnie wyłączności publikacji?
News na stronie głównej napisał:
Dobra wiadomość w tym wszystkim jest też taka, że zamierzamy się wycofać z warunku, który mówił o wyłączności publikacji przez 3 lata. Wiem, że niektórym z Was to dosyć mocno przeszkadza. Odpowiednia zmiana w regulaminie zostanie wprowadzona dopiero w najbliższych dniach, ale pomyślałem, że może zechcecie już wiedzieć.

"Najbliższe dni" minęły i ciekawi mnie, czy regulamin nie ulegnie jednak zmianie, czy też to przypadkowe opóźnienie.

2. Na stronie jest informacja, że tekst należy opublikować w serwisie, natomiast powyżej - że na podany adres. (przyznam, że druga wersja, połączona z publikacją tekstów dopiero po zakończeniu konkursu, wydaje mi sie bardziej sensowna)

Z góry dziękuję za odpowiedź Smile.

A tak już offtopicowo - pozwoliłam sobie dodać informację o Waszym konkursie do Terminarza na Terra Fantastica.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Październik, 2006 12:39 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Co z punktem regulaminu odnośnie wyłączności publikacji?


Po prostu były to bardzo pracowite dni, ale punkt właśnie został zmieniony, tak jak to było zapowiedziane. Obecnie punkt brzmi:

Utwory biorące udział w konkursie nie mogą zostać usunięte z serwisu www.mythai.info ani zmienione aż do dnia 31 grudnia 2009 roku.


Cytat:

2. Na stronie jest informacja, że tekst należy opublikować w serwisie, natomiast powyżej - że na podany adres. (przyznam, że druga wersja, połączona z publikacją tekstów dopiero po zakończeniu konkursu, wydaje mi sie bardziej sensowna)


Teksty w sumie można publikować i tak i tak, ale tak czy inaczej pojawią się one dość prędko, a już na pewno nie po zakończeniu konkursu. Powiem tak: teksty, które będą opublikowane po zakończeniu konkursu nie wezmą już w nim udziału. Informacja jest jednak pewnym błędem, który wynika z tego że system automatycznych publikacji działa dopiero od kilkunastu dni.

Za zamieszczenie informacji w terminarzu wielkie dzieki!
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Październik, 2006 20:12 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Teksty w sumie można publikować i tak i tak, ale tak czy inaczej pojawią się one dość prędko, a już na pewno nie po zakończeniu konkursu.

Przyznam, że to dość dziwna polityka, nie spotkałam się jeszcze z takim podejściem. W tym momencie opłaca się pracę wysyłać na ostatnią chwilę, a i ciężko mówić o konkursie, jeśli już po zamieszczeniu na stronie będzie widać, które teksty mają większą szansę (-> kałamarze).
W każdym razie - dzięki za informację.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Październik, 2006 22:38 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie spotkałam się jeszcze z takim podejściem.


??? Przecież to nie wyniki konkursu się pojawią przed zakończeniem, tylko utwory biorące w nim udział. We wszystkich konkursach najpierw jest czas na nadsyłanie materiałów (u nas do końca roku), a potem czas na wybór najlepszych (u nas w styczniu). Nie znam innego systemu.  Zawsze trzeba najpierw coś wysłać, a potem z tych nadesłanych rzeczy coś się losuje albo wybiera. Nie ma żadnego znaczenia, że teksty będą dostępne dla internautów jeszcze przed styczniem.

Co do kałamarzy - hm... A to ma jakieś znaczenie, jeśli autorzy zostaną z grubsza uprzedzeni, co mysli redakcja nt. utworu? Pominę fakt, że redakcja (administracja) tej witryny to jednak nie w 100% to samo co komisja konkursu... W każdym razie, jeden kałamarz nie może być miarą sukcesu w konkursie, ponieważ utwory bez kałamarzy wcale niekoniecznie są gorsze. Najczęściej brak kałamarza oznacza po prostu, że tekst czeka na ocenę. W tej chwili, właśnie z powodu konkursu, czeka większość. Tak naprawdę jedyny pewniak jest taki, że dwa kałamarze są lepsze od jednego - ale żaden konkursowy tekst nie ma dwóch kałamarzy i nie będzie miał aż do stycznia. MOŻE przyznamy dwa najlepszemu. Jako nagrodę. Jeśli zasłuży.

Natomiast nie bardzo rozumiem, dlaczego niby opłaca sie wysłać pracę w ostatniej chwili? Nie widzę najmniejszego sensu. Chyba że jest po prostu jeszcze nie skończona.

Tak czy inaczej komisja będzie czytała i oceniała (zacznie czytać i oceniać) wszystkie teksty dopiero w styczniu i ma na to cały miesiąc. Cytuję regulamin: "2.5 - Zwycięzca konkursu zostanie wytypowany do końca stycznia 2007". Do końca grudnia 2006 autorzy mogą natomiast poprawiać, edytować, zmieniać itd, nie ma to znaczenia. Liczy się tekst z 01.01.2007 godzina 0:00.

Mam nadzieję, że te informacje wyklarowały trochę mechanizm konkursu i przepraszam, jeśli wcześniej coś było niejasne. Być może wynika to z niedoskonałości regulaminu.

Tak czy inaczej w tym miejscu jeszcze raz zapewniam Was, że zwycięstwo konkursu zależeć będzie wyłącznie od jakości utworu.

Hm... może pomogłoby, gdybym w pierwszym poście tego wątku dał spis prac biorących udział w konkursie? Nie mylilibyście ich wtedy np. z moimi albo tłumaczonymi przeze mnie?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Październik, 2006 8:14 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Żeby było jasne - moja wypowiedź nie ma na celu krytykowania konkursu, po prostu trwam w zadziwieniu odnośnie zasad.

Cytat:
We wszystkich konkursach najpierw jest czas na nadsyłanie materiałów (u nas do końca roku), a potem czas na wybór najlepszych (u nas w styczniu). Nie znam innego systemu.

Owszem. Ale w większości konkursów jest wymóg, że tekst musi być wcześniej niepublikowany (m.in. po to, by uniknąć plagiatów), a we wszystkich - teksty zostają opublikowane dopiero po ogłoszeniu wyników. Wyjątkiem jest sytuacja, w której głosują czytelnicy - ale nawet wtedy prace pojawiają się po zakończeniu terminu, razem.

Cytat:
Nie ma żadnego znaczenia, że teksty będą dostępne dla internautów jeszcze przed styczniem.

Hmmm... Mogłabym wymyślić kilka powodów, ale nie chcę, żeby wyszło, że się czepiam albo posądzam o coś organizatorów. W każdym razie wg mnie, taka sytuacja stwarza okazję do manipulacji lub nadużyć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Październik, 2006 12:15 Odpowiedz z cytatem

Śmiało krytykuj Smile Jak nie ten, to następny będzie miał dzięki temu lepsze zasady Smile

Cytat:
w większości konkursów jest wymóg, że tekst musi być wcześniej niepublikowany (m.in. po to, by uniknąć plagiatów),


No cóż, u nas żadne publikacje, według regulaminu, nie mogą być plagiatami.    Zauważ jednak, że ponowne publikowanie własnej pracy nie jest plagiatem.
Cytat:

we wszystkich - teksty zostają opublikowane dopiero po ogłoszeniu wyników


Mam wrażenie, że to właśnie jest "kością niezgody" ") Ale nie zawsze jest tak, jak piszesz, chociaż tak bywa. U nas tak nie jest, bo inaczej pozbawilibyśmy sie wiekszości publikacji na okres roku. Również czytelnicy niezbyt chętnie czytają wszystko naraz, wolą - raz jedno, raz inne opowiadanko...

Cytat:
Mogłabym wymyślić kilka powodów, ale nie chcę, żeby wyszło, że się czepiam albo posądzam o coś organizatorów. W każdym razie wg mnie, taka sytuacja stwarza okazję do manipulacji lub nadużyć.


Przyznam, że nie wiem, co odpowiedzieć, bo mi nie przychodzi do głowy żaden powód ani żadna okazja do manipulacji czy nadużycia z tytułu wcześniejszego dostępu czytelników do tekstu. Może jestem zbyt prostolinijny   Razz  Niemniej śmiało komentuj, nie odbiorę tego jako posądzanie mnie o cokolwiek. Hm... zwróć może uwagę na fakt, że jeśli redakcja zechce dać te 150 złotych znajomemu, to po prostu odwołamy konkurs, przeprosimy uczestników, poinformujemy że mogą skasować swoje publikacje i damy pieniądze komu bądź (troche uprościłem, ale niewiele).

Być może pocieszy cię fakt, że z pozostałych członków komisji, Piotrek w ogóle nie ma dostępu do internetu i przed Nowym Rokiem na 99% nie zobaczy żadnego opowiadania, opublikowanego czy nie, a Bartek właśnie się przeprowadza i chociaż dostęp do internetu ma w pracy, nie pozostaje mu na razie zbyt wiele czasu na czytanie czegokolwiek. Ale zaznaczę, że według mnie są to rzeczy bez znaczenia.

Przy okazji - w pierwszym poście wpisałem listę utworów biorących udział w konkursie. Dodałem też link do tego tematu ze strony z regulaminem konkursu.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Październik, 2006 21:53 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Śmiało krytykuj Smile Jak nie ten, to następny będzie miał dzięki temu lepsze zasady Smile

No to się poczepiam - może tylko utwierdzę Was w przekonaniu, że zasady są dobre i nic im nie trzeba Wink.

Whitefire napisał:
No cóż, u nas żadne publikacje, według regulaminu, nie mogą być plagiatami.    Zauważ jednak, że ponowne publikowanie własnej pracy nie jest plagiatem.

Owszem, ale według mnie trochę zabija ideę konkursu. Uczestnik, w zakresie danego mu czasu, przygotowuje najlepsze, na co go stać, po czym wysyła tekst, nie wiedząc, jaki jest poziom konkursu i o czym pisali inni.

Whitefire napisał:
mam wrażenie, że to właśnie jest "kością niezgody" ") Ale nie zawsze jest tak, jak piszesz, chociaż tak bywa. U nas tak nie jest, bo inaczej pozbawilibyśmy sie wiekszości publikacji na okres roku. Również czytelnicy niezbyt chętnie czytają wszystko naraz, wolą - raz jedno, raz inne opowiadanko...

Hmm... Czyli serwis nie ma własnych (lub zaprzyjaźnionych) "tekściarzy", którzy zadbaliby o to? W takim razie konkurs jest dość osobliwym sposobem pozyskania tekstów Razz.

Whitefire napisał:
Przyznam, że nie wiem, co odpowiedzieć, bo mi nie przychodzi do głowy żaden powód ani żadna okazja do manipulacji czy nadużycia z tytułu wcześniejszego dostępu czytelników do tekstu. Może jestem zbyt prostolinijny   Razz  Niemniej śmiało komentuj, nie odbiorę tego jako posądzanie mnie o cokolwiek. Hm... zwróć może uwagę na fakt, że jeśli redakcja zechce dać te 150 złotych znajomemu, to po prostu odwołamy konkurs, przeprosimy uczestników, poinformujemy że mogą skasować swoje publikacje i damy pieniądze komu bądź (troche uprościłem, ale niewiele).

No dobra, to wcielam się w złego i podstępnego użytkownika Wink.
Pierwsza rzecz - mogę zamieszczać komentarze, w związku z tym mogę próbować manipulować wynikami. Załóżmy, że złośliwie skomentuję wszystkie teksty (ale w sposób wiarygodny i na tyle konstruktywny, żeby wyglądało to przekonująco i profesjonalnie), a jednego nie. Będzie to wyglądało, jakbym chciała komuś pomóc (a raczej zaszkodzę). Nie jestem pewna, jak, ale pewno forma i treść komentarzy mogą wpłynąć na decyzję sędziów.
Czytając teksty, mogę komuś, kogo lubię/polubiłam, pomóc przy poprawkach (a z tego, co widziałam, niektórym tekstom by się przydały).
Już nie z manipulacji - jeśli ktoś, kto ma niskie poczucie wartości i takąż opinię o swoich pracach, po przeczytaniu tekstów w serwisie może dojść do wniosku "i tak nie mam szans", w związku z czym tracicie ileśtam potencjalnie dobrych tekstów.

Whitefire napisał:
Być może pocieszy cię fakt, że z pozostałych członków komisji, Piotrek w ogóle nie ma dostępu do internetu i przed Nowym Rokiem na 99% nie zobaczy żadnego opowiadania, opublikowanego czy nie, a Bartek właśnie się przeprowadza i chociaż dostęp do internetu ma w pracy, nie pozostaje mu na razie zbyt wiele czasu na czytanie czegokolwiek. Ale zaznaczę, że według mnie są to rzeczy bez znaczenia.

Nie są Smile.

Whitefire napisał:
Przy okazji - w pierwszym poście wpisałem listę utworów biorących udział w konkursie. Dodałem też link do tego tematu ze strony z regulaminem konkursu.

Przydatna rzecz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Październik, 2006 22:50 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No dobra, to wcielam się w złego i podstępnego użytkownika Wink.


Ach, ty zła i podstępna  Razz  

Twoje argumenty są jak najbardziej logiczne i nie odmówię im racji. Chociaż uspokajam - w komisji nie ma dzieci, nie zasugerujemy się komentarzami. Jak będzie "konkurs z decyzją czytelników", to będzie - na razie nie ma. Z drugiej strony, kiedy konkurs był ogłaszany, coś takiego jak komentarze do publikacji w ogóle nie istniało (wspomniałem chyba, że system publikacji jest nowy?). W każdym razie postaramy się ich nie czytać (osobiście nie widziałem jeszcze żadnego, czyż to nie piękne?).

Cytat:
Już nie z manipulacji - jeśli ktoś, kto ma niskie poczucie wartości i takąż opinię o swoich pracach, po przeczytaniu tekstów w serwisie może dojść do wniosku "i tak nie mam szans", w związku z czym tracicie ileśtam potencjalnie dobrych tekstów.


To może być prawda, niestety, a sama uwaga jest cenna... Faktycznie, chyba prawie każdy, kto publikuje tekst, sprawdzi jak "konkurencja" wywindowała poprzeczkę. Nie potrafię temu zapobiec bez poważnego zmniejszenia liczby publikacji publikacji do końca roku   Sad  , więc z dwojga złego chyba jednak lepiej tak, jak jest... Wynika z tego, że dobry autor musi mieć wiarę w siebie. Chociaż, jeśli przychodzi Ci do głowy jakaś alternatywa, to chętnie poznam.

Cytat:
W takim razie konkurs jest dość osobliwym sposobem pozyskania tekstów Razz.


Tak, nie kryję - celem konkursu jest nie tylko promowanie autorów, ale też przyciągnięcie do witryny nowych użytkowników. Powiem nawet otwarcie, że wg mnie lepiej przyciągać osoby twórcze i zdolne tym sposobem, niż byle kogo reklamami gdzie bądź.

Na wszelki wypadek dodam też, że można się oczywiście wstrzymać z publikacją do końca grudnia. Chociaż lepiej tak na całkiem ostatnią chwilę tego nie zostawiać ze względu na możliwe "świąteczne" przeciążenia serwera i łącz.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Październik, 2006 11:00 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Twoje argumenty są jak najbardziej logiczne i nie odmówię im racji. Chociaż uspokajam - w komisji nie ma dzieci, nie zasugerujemy się komentarzami.

I też nie podejrzewałam, że są dzieci. Nie chodzi o proste sugerowanie, raczej o manipulację - coś, co będzie bazowało na podświadomej sugestii.

Whitefire napisał:
Z drugiej strony, kiedy konkurs był ogłaszany, coś takiego jak komentarze do publikacji w ogóle nie istniało (wspomniałem chyba, że system publikacji jest nowy?). W każdym razie postaramy się ich nie czytać (osobiście nie widziałem jeszcze żadnego, czyż to nie piękne?).

No nie wiem, czy piękne Razz. Nie widziałeś, bo nie ma - a to znaczy, że albo nikt nie czyta, albo nie ma refleksji po lekturze.

Whitefire napisał:
To może być prawda, niestety, a sama uwaga jest cenna... Faktycznie, chyba prawie każdy, kto publikuje tekst, sprawdzi jak "konkurencja" wywindowała poprzeczkę.

Co więcej, nie opublikują również osoby z dobrym warsztatem literackim - sprawdzą poziom konkursu i prawdopodobnie dojdą do wniosku, że ani to przyjemność wygrać w takim konkursie, ani przegrać. Ewentualnie taka osoba nie wyśle najlepszego tekstu (bo po co go "marnować"?), tylko jakiś przeciętny, co nudzi się na dnie szuflady.
Teksty, które dopuszczacie do publikacji, świadczą o poziomie serwisu (to już nie tylko w kontekście konkursu). W przypadku publikacji po zakończeniu konkursu, najsłabszych tekstów można nie publikować, albo (w przypadku rażąco niskiego poziomu) ograniczyć się do publikacji opowiadań nagrodzonych/wyróżnionych. I jeszcze ponarzekać, że poziom był niski, że autorzy nie dbają o styl i warsztat itd. Wink Może to zmotywuje kogoś do pracy.

Whitefire napisał:
Nie potrafię temu zapobiec bez poważnego zmniejszenia liczby publikacji publikacji do końca roku   Sad  , więc z dwojga złego chyba jednak lepiej tak, jak jest... Wynika z tego, że dobry autor musi mieć wiarę w siebie. Chociaż, jeśli przychodzi Ci do głowy jakaś alternatywa, to chętnie poznam.

Alternatywy nie mam - może prócz tej, którą zawsze się w konkursach stosuje (a skoro konkurs jest tylko pretekstem, by przyciągnąć osoby piszące, to nie jest to dla Was rozwiązanie).

Whitefire napisał:
Tak, nie kryję - celem konkursu jest nie tylko promowanie autorów, ale też przyciągnięcie do witryny nowych użytkowników. Powiem nawet otwarcie, że wg mnie lepiej przyciągać osoby twórcze i zdolne tym sposobem, niż byle kogo reklamami gdzie bądź.

Założenie bardzo dobre i się chwali, jednak z efektami bywa niestety różnie. Jeszcze też zależy, jak wysoki ma być docelowy poziom.

Whitefire napisał:
Na wszelki wypadek dodam też, że można się oczywiście wstrzymać z publikacją do końca grudnia. Chociaż lepiej tak na całkiem ostatnią chwilę tego nie zostawiać ze względu na możliwe "świąteczne" przeciążenia serwera i łącz.

Czyli biedny autor ma cierpieć z winy systemu, tak?  Wink
Osobiście - przyznam, że się waham, jeśli chodzi o udział. Po części dlatego, że redaktorsko-czepialski charakter sprawia, że mam ochotę pokomentować obszernie braki w niektórych tekstach - dla dobra samych autorów. Jednak postaram się wstrzymać do zakończenia konkursu - mam wrażenie, że byłoby to niesprawiedliwe, gdyby część autorów otrzymała "fachowe" uwagi (żeby nie było, że się przechwalam - od czterech lat redaguję opowiadania i choć alfą i omegą nie jestem, to mam w tej materii doświadczenie) i mogła poprawić tekst, a część nie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Październik, 2006 13:49 Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za piękną dyskusję Smile

Właśnie musze uważać na to działanie na podświadomość, ale raczej się nie martwię o komentarze. Komentarze nie będą miały wpływu na wybór zwycięzców i kropka. Pozostaje ci tylko uwierzyć. Ale skoro o tym mowa, to nie martwi Cię ta dyskusja? Mógłbym Cię za bardzo polubić (grzech straszny   Laughing  ) i co wtedy z bezstronnością?

Cytat:
Co więcej, nie opublikują również osoby z dobrym warsztatem literackim - sprawdzą poziom konkursu i prawdopodobnie dojdą do wniosku, że ani to przyjemność wygrać w takim konkursie, ani przegrać.


Szczerze - nie sądzę. To, co piszesz, mogłoby być prawdą, gdyby... gdyby nie nagroda. Jak życie pokazuje, to głównie ona stanowi o prestiżu i poziomie konkursu... A walka o 100 zł. w żadnym wypadku nie jest dla początkujących autorów "marnowaniem" utworu. Chyba że ktoś zarabia już na tekstach dla dużych wydawnictw lub magazynów. Mam dość doświadczenia, żeby to stwierdzić z dużą pewnością. Chociaż oczywiście masz prawo do innej opinii. Niestety, autorów, którzy marzą od razu o Zajdlu jest mnóstwo i wielu z nich marnuje swoją szansę marząc.

Cytat:

Teksty, które dopuszczacie do publikacji, świadczą o poziomie serwisu


Nie "dopuszczamy" tekstów, to nie ten typ serwisu. Każdy publikuje sam, tak funkcjonuje system. Sprawdzamy tylko, czy są zgodne z regulaminem, a lepsze nagradzamy kałamarzem. Żenująco kiepskie, na poziomie smieci, też usuniemy - chociaż nie zawsze od razu. Nie przejmujemy sie "brakiem miejsca". To nie gazeta czy książka. O jakości serwisu mogą świadczyć co najwyżej nasze decyzje o przyznawaniu kałamarzy.

Cytat:
konkurs jest tylko pretekstem, by przyciągnąć osoby piszące


Proszę... proszę, nie obrażaj nas... naprawdę za tym wszystkim są przede wszystkim altruistyczne intencje. Samo "przyciągnięcie" osób piszących nic mi nie daje, może poza dobrym towarzystwem.

Cytat:
mam ochotę pokomentować obszernie braki w niektórych tekstach - dla dobra samych autorów


Czuj się zaproszona, kiedy zechcesz. Wbrew Twoim obawom, nie będą miały wpływu na moją opinię, chyba że pośrednio, jeżeli autor faktycznie stworzy dzieki nim coś lepszego. Prawdę mówiąc... bardzo cię proszę, nie obraź się, ale czuję się lekko rozbawiony tą twoją obawą.
party
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Piątek 13 Październik, 2006 15:33, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Październik, 2006 15:24 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Dziękuję za piękną dyskusję Smile

Również dziękuję Smile. Przyznam, że zaczyna mi brakować argumentów do czepiania się, a i dziwię się jakoś mniej Wink. Inna sprawa, że rozmowa zaczyna ciążyć ku offtopicowi Razz.

Whitefire napisał:
Właśnie musze uważać na te działanie na podświadomość, ale raczej się nie martwię o komentarze. Po prostu, komentarze nie będą miały wpływu na wybór zwycięzców i kropka. Pozostaje ci tylko uwierzyć.

Względnie "mieć nadzieję" Smile. A na serio - już gdzieś powyżej wyjaśniłeś, że pozostali sędziowie nie mają dostępu do sieci, do tego faktem jest, iż komentarzy na razie nie ma, więc dalej teoretyzować nie zamierzam. Zrobiliście wszystko, co można, w zakresie ustalonych przez Was zasad, a że żaden system nie jest idealny, tego już się nie przeskoczy (wszak nawet w przypadku tak dużych nagród jak Zajdel i Nautilus pojawiają się problemy i oskarżenia).

Whitefire napisał:
Natomiast zaczynam się martwić o tę dyskusję; mógłbym Cię za bardzo polubić (grzech straszny   Laughing  ) i co wtedy z bezstronnością?

Pal licho bezstronność, mogę opublikować pod pseudonimem. Bardziej martwię o to, że mógłbyś mi popsuć opinię  Laughing

Whitefire napisał:
Szczerze - nie sądzę. To, co piszesz, mogłoby być prawdą, gdyby... gdyby nie nagroda. Udział w takim konkursie w żadnym wypadku nie jest "marnowaniem" utworu, chyba że ktoś na stałe współpracuje z dużym wydawnictwem lub magazynem. Oczywiście masz prawo do swojej opinii, ale tak tylko wtrącę, że moja jest podyktowana naprawdę dużym doświadczeniem w tych sprawach.

Nie zamierzam się o to spierać, bo z mojej strony była to luźna refleksja i gdybanie. Jak będzie naprawdę, czas i wyniki pokażą Smile (nawiasem mówiąc, przydałoby się Wam chyba więcej reklamy).

Whitefire napisał:
Niestety, autorów, którzy marzą od razu o Zajdlu jest mnóstwo i wielu z nich marnuje swoją szansę marząc.

Myślisz, że jest wielu? Mi się wydaje, że większość raczej marzy o chociażby publikacji.

Whitefire napisał:
Nie "dopuszczamy" tekstów, to nie ten typ serwisu. Każdy publikuje sam, tak funkcjonuje system. Sprawdzamy tylko, czy są zgodne z regulaminem, a lepsze nagradzamy kałamarzem. Żenująco kiepskie, na poziomie smieci, też usuniemy, ale raczej nie przejmujemy sie "brakiem miejsca". To nie gazeta czy książka. O jakości serwisu mogą świadczyć co najwyżej nasze decyzje o przyznawaniu kałamarzy.

Niemniej jednak, jesteście odpowiedzialni za treść serwisu, prawda? Gdyby pojawił się tekst obraźliwy w wymowie albo naruszający prawo polskie, chyba byście zareagowali?
Natomiast co do zostawiania tekstów "żenująco kiepskich". Załóżmy, że przypadkowy czytelnik zagląda na stronę, wybiera (praktycznie "na chybił-trafił", a jakże) kilka opowiadań i wszystkie są słabe lub bardzo słabe. Jak duże jest ryzyko, że się zniechęci?

Whitefire napisał:
Cytat:
konkurs jest tylko pretekstem, by przyciągnąć osoby piszące

Proszę... proszę, nie obrażaj nas... naprawdę za tym wszystkim są przede wszystkim altruistyczne intencje.

Wybacz, nie miałam zamiaru. Nawiązywałam do Twoich słów: Tak, nie kryję - celem konkursu jest nie tylko promowanie autorów, ale też przyciągnięcie do witryny nowych użytkowników. i chyba zbyt uprościłam. Mea culpa.

Whitefire napisał:
Czuj się zaproszona, kiedy zechcesz. Wbrew Twoim obawom, nie będą miały wpływu na moją opinię, chyba że pośrednio, jeżeli autor faktycznie stworzy dzieki nim coś lepszego. Prawdę mówiąc... bardzo cię proszę, nie obraź się, ale czuję się rozbawiony tą twoją obawą.
party

Zaproszona się czuję już przez sam system, pod każdym tekstem widnieje takie kuszące słowo - "skomentuj". I gdyby nie brak czasu, pewnie bym się nie oparła.
A co do obaw - ktoś tu się przed chwilą bał o bezstronność, a mi wypomina, że nie chcę być niesprawiedliwa Wink.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Październik, 2006 17:16 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pal licho bezstronność, mogę opublikować pod pseudonimem. Bardziej martwię o to, że mógłbyś mi popsuć opinię  :Laughing:


Czyżbyś chciała utrzymać opinię pod tytułem "nie da się mnie lubić"? Twisted Evil

Nieee, to już jest offtop. Nie mam do powiedzenia więcej sensownych rzeczy (porażka?   Wink  ), więc tutaj kończę. Ale zakładam nowy temat w związku z inną sprawą, którą poruszyłaś.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 06 Listopad, 2006 12:51 Odpowiedz z cytatem

Drżyjcie, autorzy! Zaczęłam komentować! Wink
I na razie jestem trochę zawiedziona poziomem tekstów. Mam nadzieję, że im bliżej końca roku, tym lepiej będzie.

Whitefire napisał:
Czyżbyś chciała utrzymać opinię pod tytułem "nie da się mnie lubić"? Twisted Evil

Nie, opinię "jestem złą wiedźmą". Bo przecież oczywiste, że da się mnie lubić! (a przynajmniej nikt przy zdrowych zmysłach nie powie wiedźmie, że jej nie lubi Wink )

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Grudzień, 2006 22:10 Odpowiedz z cytatem

Ten temat służy wyjaśnianiu wątpliwości co do konkursu. Proszę nie używać go do krytykowania innych. Właściwe miejsce na krytykę jest w komentarzach do utworów, przy czym również jest wskazane, aby była to krytyka rzeczowa. Natomiast najlepszą krytyką jest... napisanie czegoś lepszego. Zachęcam. Tym bardziej, że na konkursie świat się nie kończy. A na ogólne uwagi dotyczące pisarstwa właściwym miejscem jest Forum Autorów.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 02 Styczeń, 2007 0:58 Odpowiedz z cytatem

Uff... Dorzuciłem całe te tony bajtów, które do ostatniej chwili przychodziły na adres redakcji i niniejszym mogę już zamknąć spis utworów biorących udział w konkursie - spis jest w pierwszym poście, na samej górze.

O ile nie wkradł się jakiś złośliwy chochlik, oznacza to 55 utworów biorących udział w konkursie. Przyznam, że mniej więcej tylu się spodziewałem, ale nie spodziewałem się, że niektóre będą tak długie... Nie jestem już taki pewien, czy uda się nam wyrobić do końca stycznia... Ale na razie nie kraczę. W każdym razie postaramy się.

Serdecznie dziękujemy autorom!
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.