Użytkownik: Hasło: Rejestracja
Konkursy aktualne

Aktualne konkursy | Zakończone konkursy

     Nagroda Mythai

Nagroda Mythai to coroczna nagroda literacka (obecnie 200 zł), przyznawana najlepszemu opowiadaniu fantasy lub science fiction. Najbliższe rozwiązanie konkursu: styczeń 2015.

Regulamin przyznawania Nagrody Mythai:

1. Warunki kandydowania do Nagrody Mythai:

1.1 Uczestnictwo w rywalizacji jest bezpłatne. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek poinformować rodziców/opiekunów o udziale w konkursie i o ewentualnej wygranej.

1.2 Nagrodę Mythai zdobywa opowiadanie z gatunku fantasy lub science-fiction, uznane przez jury za najlepsze spośród opublikowanych w ciągu roku kalendarzowego.

1.3 Nagroda Mythai będzie przyznawana wyłącznie wtedy, do konkursu przystąpi więcej niż 10 uczestników (o różnych adresach korespondencyjnych) w ciągu roku.

1.4 Do walki o Nagrodę Mythai stają tylko prace opublikowane w danym roku kalendarzowym. Można nadesłać więcej niż jedną pracę; każdy utwór bierze udział w konkursie niezależnie od innych.

1.5 Autorzy zgłaszający prace muszą przestrzegać regulaminu publikacji serwisu www.mythai.info. W szczególności, opowiadania nie mogą być plagiatami ani w żaden inny sposób nie powinny naruszać prawa.

1.6 Utwory zwycieskie (które zajęły pierwsze miejsce) nie mogą zostać usunięte z serwisu www.mythai.info ani zmienione bez zgody redakcji serwisu www.mythai.info.

1.7 Jeden autor może wygrać Nagrodę Mythai nie więcej niż trzy razy z rzędu, potem musi zrezygnować z kandydowania na jeden rok.

1.8 Każdy biorący udział w konkursie musi mieć możliwość odebrania nagrody, tzn. powinien przynajmniej dysponować numerem konta bankowego (w Polsce), na które będzie można dokonać przelewu wygranej. W wypadku, gdyby nie było możliwości przekazania nagrody, komisja sędziowska przyzna ją autorowi (autorce), który zajmie drugie miejsce.

1.9 Wraz z utworem należy koniecznie nadesłać: imię, nazwisko, dokładny adres i telefon. W wypadku publikacji online, informacje te należy zapisać w polu "Copyright" widocznym tylko przy tworzeniu publikacji. Można publikować pod pseudonimem, ale prawdziwe dane muszą być znane redakcji. Nadesłane dane osobowe nie będą przekazywane dalej i posłużą wyłącznie do identyfikacji uczestników konkursu.

1.10 Utwory członków komisji sędziowskiej lub ich krewnych nie będą brane pod uwagę przy przyznawaniu nagrody pieniężnej.

1.11 Wszystkie prace przysyłane do redakcji, jeżeli spełnią powyższe warunki, będą zgłoszone do konkursu w sposób automatyczny - chyba że autor wyraźnie zaznaczy, że nie chce brać w nim udziału. Po zalogowaniu się, można opublikować pracę tutaj.

1.12 Wszyscy biorący udział w konkursie zobowiązują się, że w razie wygranej potwierdzą otrzymanie nagrody stosownym wpisem na forum. Sama przyjemność!

1.13 Za opowiadanie uznaje się tekst literacki dłuższy niż 5 tysięcy, a krótszy niż 120 tysięcy znaków (około 50 stron). Opowiadanie fantasy, według definicji ze słownika terminów literackich, to utwór "operujący wątkami fantastycznymi, bliski rozbudowanej baśni [...] opisuje społeczności znajdujące się na niskim poziomie technicznego rozwoju [...], kreuje rzeczywistość rządzącą się swoistymi reguałami (zwykle o charakterze magicznym), przetwarza tradycyjne wątki, zwłaszcza literatury przygodowej i sensacyjnej, odwołuje się do mitów [...]" Opowiadanie science fiction, wedle definicji z tego samego źródła, to utwór, którego akcja "przypada na czasy przyszłe w stosunku do czasu ich powstania i rozgrywa się w świecie wysoko rozwiniętej techniki. S.f. wykorzystuje tradycyjne wątki fantastyki, pozycję dominującą zajmuje jednak fantazja techniczna i hipotezy naukowe." W razie wątpliwości należy skontaktować się z Sędzią Głównym.


2. Nagrody i sędziowanie

2.1 Będzie przyznawana jedna Nagroda Mythai rocznie.

2.2 Z dniem 14.09.2009 wartość Nagrody zostaje ustalona na 200 PLN.

2.3 Zwycięzca Nagrody Mythai otrzymuje również pamiątkowy dyplom.

2.4 Zwycięskie opowiadanie zostaje wytypowane do końca stycznia roku następnego: na przykład utwory z roku 2010 zostają ocenione w styczniu 2011.

Nagrodę Mythai przyznaje jury złożone z nie więcej niż 5 osób. W skład jury wchodzą:

­ Sędzia Główny - mgr Mariusz Moryl (74-300 Myślibórz, ul. Kaszubska 1B)
­ Sędzia Redaktor - mgr inż. Bartłomiej Raźny
­ Sędzia Czytelnik (nieobowiązkowo) - jedna osoba wybrana na forum serwisu www.mythai.info.
­ Sędzia Honorowy (nieobowiązkowo) - osoba wybrana przez redakcję; może nią być np. zwycięzca z poprzedniego roku.

Ponieważ głosowanie otwarte dla wszystkich czytelników-internautów stworzyłoby możliwości oszukiwania, głos czytelników w wyborze najlepszego opowiadania roku zostaje ograniczony do głosowania na Sędziego Czytelnika, który będzie ich przedstawicielem podczas przyznawania Nagrody Mythai. Głosowanie odbywać się będzie na forum serwisu. Kandydat na Sędziego Czytelnika musi najpierw wyrazić chęć kandydowania i zobowiązać się do przeczytania i oceny prac kandydujących do nagrody.

2.5 Oceny wszystkich sędziów traktowane są równo. Każdy z sędziów wybiera 5 jego zdaniem najlepszych utworów i przyznaje im punkty: 5 dla najlepszego, 4 dla drugiego, 3 dla trzeciego, 2 dla czwartego i 1 dla piątego. Na koniec punkty sumuje się, a opowiadanie, które zdobyło ich najwięcej, wygrywa. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów głos decydujący należy do Sędziego Głównego.

2.6 Przy ustalaniu najlepszej pracy jury będzie się kierowało subiektywną oceną kunsztu literackiego oraz zawartych w utworze wartości artystycznych i emocjonalnych. Opowiadanie powinno przede wszystkim dobrze się czytać i być napisane poprawną polszczyzną.Wątek na forum poświęcony Nagrodzie Mythai

do góry
Nasi użytkownicy napisali 77204 wiadomości na forum oraz dodali 443 publikacji.
Zapisało się nas już 2008

Ostatnio do paczki dołączył IdioticFishe

 
Po stronie kręci się 149 osób: 0 zarejestrowany, 0 ukrytych, 149 gości.
 


       Dział Informacji:

   •   Strona główna
   •   Wieści
   •   Konkursy
   •   Współpraca i reklama
   •   Publikacje
   •   Linki
   •   O witrynie
   •   Mapa serwisu
   •   Podziękowania
   •   Prawa autorskie
   •   Kontakt


  
Strona główna | Mapa serwisu | Wersja tekstowa | O stronie | Podziękowania
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich | Kontakt

© 2004 - 2016 Mariusz Moryl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia identyfikacji użytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
zamknij
Masz nowych listów.