Użytkownik: Hasło: Rejestracja
 WIEŚCI

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje
Jest nam niezmiernie miło zaprezentować naszą jesienną premierę - literaturę rosyjską, a jest nią "S.N.U.F.F." - Wiktora Pielewina

Premiera książki przetłumaczonej na język polski przez Aleksandra Janowskiego będzie miała miejsce 1.10.2018 roku.

„S.N.U.F.F” jest bezkonkurencyjną pozycją gatunku science-fiction. Rosyjska fantastyka naukowa od zawsze opływała w zapożyczenia, symbolikę, relacje odwołujące się do zdarzeń opartych na faktach i  elementach nieprawomyślnych, ukrytych przed cenzurą. Wiktor Pielewin rozgrywa akcję w sposób mistrzowski, nasycony wizjonerstwem ale i apokaliptyczną nieuchronnością skutków postępu, w którym systemowi nie stawia się granic, mogących pozbawić ludzi tego, co odróżnia ich od maszyn – duszy.

Zaskakująca antyutopia informująca o kulturze przyszłości. Fabułę można analizować w kilku płaszczyznach, jako polityczną satyrę na wojnę, ostrzeżenie przed technokracją lub jako dygresję pisarza na temat stereotypowego postrzegania kultury rosyjskiej.

Głównym tematem powieści jest ciągnący się od niemal trzech wieków konflikt cywilizowanych mieszkańców Bizancjum/Big Biz z barbarzyńskimi Orkami/Urkami zamieszkującymi Ork-krainie (Urkaina). Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov  –  mają na celu zaspakajanie kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.


Więcej informacji pod adresem:
http://www.psychoskok.pl/produkt/s-n-u-f-f/
RODO
W związku z unijnym  Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (RODO) z 25 maja 2018 pragnę przypomnieć wszystkim szanownym Użytkownikom i Użytkowniczkom serwisu Mythai co następuje:

1. Wasze dane osobowe są pozyskiwane i przechowywane wyłącznie w zakresie niezbędnym do funkcjonowania serwisu www.mythai.info.

2. Nie są udostępniane osobom trzecim, chyba że na uzasadnioną prośbę policji/prokuratury.

3. Nie są na ich podstawie profilowane reklamy. Jak zapewne wiecie, generalnie serwis jest darmowy i BEZ reklam, niemniej nie próbuję zapewniać, że nigdy żadnych reklam nie będzie. Mogą one być dostosowane do profilu całego serwisu - ale nie do poszczególnych użytkowników, jak to ma miejsce np. w przypadku Google, Facebooka i wielu innych.

4. Nie ulegają zmianie regulaminy serwisu.

5. Dane zbierane są na dwa sposoby:

A) Podczas rejestracji lub uzupełniania danych profilu. Ten sposób dotyczy wszystkich użytkowników, którzy są zarejstrowani i jest to niezbędne do funkcjonowania głównie forum (próbowałem kiedyś zezwalać na publikowanie postów osobom niezalogowanym i przegrałem ze spamem). SUGERUJĘ aby nie zamieszczać w ten sposób żadnych danych które mogą posłużyć do identyfikacji Was. Nie ma takiej potrzeby, a administracja serwisu (ja) nie zawsze ma czas mozolić się z instalowaniem nowszych wersji oprogramowania. Jeśli z kimś się zaprzyjaźnicie, możecie wymienić się takimi danymi prywatnie.

B) W polu 'copyright' podczas zamieszczania publikacji w serwisie - ten sposób dotyczy tylko Autorów, którzy zamieszczają publikację, która jest utworem w prawnym rozumieniu tego słowa, w Dziale Literatury, RPG lub w Galerii. Tutaj niezbędne są pełne dane identyfikacyjne, ponieważ utwory podlegają ochronie praw autorskich i jest to zabezpieczenie przed plagiaryzmem. Te dane można usunąć tylko usuwając cały utwór. Są wykorzystywane tylko do ochrony praw autorskich i są bardzo dobrze chronione. Do tej pory były potrzebne tylko raz.

6. Administratorem danych osobowych jestem ja, a kontakt ze mną można uzyskać poprzez stronę http://www.mythai.info/info/contact.php albo na PW.

7. Jeśli ktoś uważa, że coś ważnego w tym temacie nie zostało powiedziane, zapraszam do zamieszczania uwag w niniejszym wątku. Również ja mogę jeszcze coś tutaj dodać, jeżeli sytuacja for internetowych zostanie w związku z tym nowym rozporządzeniem jakoś istotnie zmieniona.
Mythai: Dawne Dni
W Dziale RPG pod tym adresem opublikowana została obiecywana już wcześniej, obszerna kampania "Dawne Dni", przeznaczona dla systemu Mythai RPG (wersja 1.0). Kampania składa się z 27 scenariuszy i ma charakter otwartej epopei, w którą można wplatać przygody według własnych pomysłów.- Około 150 stron barwnych przygód dla miłośników włóczęgi, czarów, zagadek, małych starć i wielkich bitew.
- Mapy i inne materiały do skopiowania.
- Setki godzin gry.
- Wszystko za darmo - "Dawne Dni" wystarczy ściągnąć na komputer, podobnie jak mechanikę Mythai RPG, której znajomość jest niezbędna do prowadzenia rozgrywki.

Nie odpowiadam za zaniedbane obowiązki, zimne obiady i nieprzygotowania szkolne wynikające z czasu poświęconego na sesje RPG... Wierzę, że dacie radę Smile

Kraina legend i magii czeka.

Miłej zabawy.

Zmiana hostingu
W związku z migracją na nowy serwer w miesiącu wrześniu mogą pojawić się kilkugodzinne problemy z dostępem.

Najprawdopodobniej uda się dokonać zmiany firmy hostingowej bez żadnych problemów - ale na wszelki wypadek informuję Was o tych planach.

Nieco bardziej kłopotliwe może być przeniesienie utrzymania domen. Tutaj już prawie na pewno pojawi się kilkugodzinna przerwa, zanim nowe ustawienia DNS rozpropagują się w sieci. To jednak nastąpi, jeśli w ogóle, najwcześniej w październiku.

Pozdrawiam!
Grafika w temacie fantasy i SF
Zapraszam do przeglądania nowej galerii fantasy pod adresem:

http://www.mythai.info/galeria/fantastyczna-99.htm

Dzięki, miroslaw01 Smile
RPG: wydarzenia losowe
W Dziale RPG pod tym adresem publikujemy dodatek do systemu Mythai RPG, który pomoże Wam radzić sobie z częstymi i być może trudnymi sytuacjami podczas gry, takimi jak:

- długie, monotonne podróże (rzuty wydarzeń losowych);
- polowania;
- wędkarstwo śródlądowe i morskie;
- górnictwo, wycena kamieni szlachetnych i ich szlifowanie;
- prowadzenie sklepu;
- choroby, kradzieże, wyroby rzemieślnicze i inne rzuty losowe.

Są to rozwiązania opcjonalne, skonstruowane dla grup, które lubią rozmaite tabele, "pracę u podstaw" i powolne ciułanie srebrniaków, a także duży udział elementu losowego. Wpływ komputerowych gier strategiczno-ekonomicznych? Nie wiem.

Ważne, żeby zabawa była dobra! Nawet jeśli do tabel w RPG podchodzicie jak do jeża, a wyżej wymienione sytuacje często występują na Waszych sesjach - rozwiązania z tego dodatku mogą Was bardzo miło zaskoczyć.

Materiały są udostępniane na zwykłych prawach copyright, nie na licencji Creative Commons takiej jak cała mechanika. Można je pobrać tylko ze stron mythai.pl (lub mythai.info), wydrukować i wykorzystywać do własnego użytku.

Przepraszam za dziwną numerację stron. Dodatek jest przewidziany na końcu kampanii, która w tej chwili nie jest jeszcze opublikowana.
System Mythai wersja 1.0

W dziale RPG pod adresem www.mythai.info/rpg/system.php znajdziecie nową odsłonę zasad Systemu RPG Mythai: wersję 1.0.

Różnice pomiędzy tą a poprzednią wersją 0.9 (nadal dostępną do pobrania) są dosyć kosmetyczne i sprowadzają się głównie do poprawy płynności gry, a także czytelności samego tekstu.

Częściowo przekształcone zostały zasady walki zbrojnej w przypadku walki z kilkoma przeciwnikami.

Dosyć szczegółowo opisana została mechanika walki magią i ogólnie rzucania czarów.

Siła uderzenia poszczególnych rodzajów broni mogła zostać nieco zmodyfikowana, tak aby przy obliczaniu ostatecznej siły ciosu większy udział przypadał na część losową. Podobnie zmodyfikowano statystyki obrażeń zadawane przez zwierzęta i potwory.

W związku ze zmianami pojawiły się nowe wzory Kart Bohatera. Publikujemy także kilka innych dodatków (Karty dla MG, dodatkowe karty do zapisu ekwipunku itp).

System może być tymczasowo niespójny z dostępnymi online narzędziami np. do tworzenia Kart Bohatera, za co przepraszam. Postaram się uaktualnić te rzeczy, kiedy znajdę odpowiednią ilość czasu.

W przyszlości nie spodziewam się już zmian w samej mechanice. Mogą natomiast zostać dodane różne uzupełnienia, scenariusze lub opisy lokacji.

Pozdrawiam wszystkich związanych z tym - jednym z najstarszych w Polsce - systemów RPG.
Mos Argen

W dziale pomocy i dodatków do RPG pojawiła się niewielka publikacja - dodatek do Systemu RPG Mythai. Jest to opis niewielkiego grodu wraz z mapką oraz "inwentarzem magicznym" - spisem różnych przedmiotów magicznych do wykorzystania podczas sesji. Publikację w formacie .pdf znajdziecie klikając na ten link.
Przeniesienie domen
Dzisiaj i w najbliższych 2-3 tygodniach mogą się pojawić krótkie przerwy w funkcjonowaniu serwisu. Jest to związane z przeniesieniem domen do innego operatora (u którego utrzymanie ich jest po prostu tańsze). Jest bardzo prawdopodobne, że nie spowoduje to żadnych problemów. Na wszelki wypadek jednak ostrzegam o takiej możliwości.
Świąteczne życzenia


Wszystkim, którzy dzielą naszą pasję do fantastyki życzymy udanych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku! Odwiedzajcie nas jak najczęściej!

Redakcja mythai.info

  Nastepna | Koniec
Strona 1 z 12

Archiwum newsów (2011 i starsze)
Nasi użytkownicy napisali 76865 wiadomości na forum oraz dodali 442 publikacji.
Zapisało się nas już 1908

Ostatnio do paczki dołączył Limak777

 
Po stronie kręci się 1 osób: 0 zarejestrowany, 0 ukrytych, 1 gości.
 


       Dział Informacji:

   •   Strona główna
   •   Wieści
   •   Konkursy
   •   Współpraca i reklama
   •   Publikacje
   •   Linki
   •   O witrynie
   •   Mapa serwisu
   •   Podziękowania
   •   Prawa autorskie
   •   Kontakt


  
Strona główna | Mapa serwisu | Wersja tekstowa | O stronie | Podziękowania
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich | Kontakt

© 2004 - 2016 Mariusz Moryl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia identyfikacji użytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
zamknij
Masz 0 nowych listów.