Użytkownik: Hasło: Rejestracja
 WIEŚCI

Już ich nie ma!
Podręczniki Mythai RPG, które przeznaczone były na sprzedaż, nie są już dostępne. Dziękuję Patronom, którzy je zakupili: Fayo, Fliganosowi oraz Havokowi. Z Waszą pomocą w tym i następnym roku www.mythai.info będzie śmigać, i to bez żadnych reklam.

Wszystkim, którzy nie mogli bądź nie zdążyli kupić podręcznika i obeszli się smakiem, pozostaje ściągnięcie darmowej wersji cyfrowej dostępnej w Dziale RPG (linki niżej). Bieżąca wersja nie zawiera wprawdzie 100% tego, co jest podręczniku papierowym, ale w najbliższym czasie postaram się to uaktualnić. Na pewno dodam tabele odniesienia dla czarów oraz z listy przedmiotów magicznych.

Na razie nie planuję drugiego wydania. Nie wykluczam go całkowicie - może jakaś tańsza, trochę zwyczajniej wydana wersja, kiedyś. Wymagałoby to sporej grupy zainteresowanych, więc dawajcie znać.


MYTHAI RPG: ZASADY
http://www.mythai.info/rpg/system.php

MYTHAI RPG: OPIS ŚWIATA
MYTHAI RPG: GENEA
http://www.mythai.info/rpg/mythai01.php

MYTHAI RPG: DAWNE DNI
http://www.mythai.info/info/publikacja-669-show.htm
Publikacja RPG Mythai
Książka z naszym systemem RPG w wersji papierowej jest już dostępna! (EDIT: była dostępna...)Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zawartość podręcznika nie odbiega mocno od tego, co można pobrać za darmo i bez reklam w naszym serwisie (Dział RPG - opis zasad, świata i kontynentu Genei, kampania Dawne Dni). Zakup książki proszę traktować raczej jako formę patronatu dla www.mythai.info.

Wersja papierowa ma więcej ilustracji i map, a tekst jest trochę dopracowany i przeorganizowany. Większość efektów magicznych otrzymało tabele odniesienia, dzięki którym łatwiej ocenić koszt Mocy, powstała też lista 400 pozycji, z których można losować przedmioty magiczne. Poza tym jest to oczywiście ładne i wygodne wydanie, więc zainteresowanych gorąco zachęcam.

Do sprzedaży udostępnione zostały tylko trzy egzemplarze. Cena wraz z przesyłką:

egzemplarz nr 8/12 (SPRZEDANY)
egzemplarz nr 9/12 (SPRZEDANY)
egzemplarz nr 10/12 (SPRZEDANY)

Inne egzemplarze zostały już rozdane / rozesłane / zaklepane. Na zdjęciach jest numer 3.

Pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie serwera i domen (jest to koszt około 400 zł. rocznie). Proszę liczyć się z tym, że dostępność podręczników może w każdej chwili się skończyć.

Zainteresowanych proszę o kontakt na pw lub maila redakcja(małpka)mythai.pl

Wydanie: 1 (12 egzemplarzy numerowanych), 20.12.2023r
Oprawa: twarda, soft touch, strony szyte nićmi
Strony: 828
Rozmiar: ok. A4, waga 2,5 kg
Kolor: czarno-biały na papierze satynowym ivory, z kolorowymi wkładkami
ISBN: 978-83-969504-0-6


Tekst z okładki:


MYTHAI

Świat Legend i Magii. Świat bohaterów i klęsk.
Świat, gdzie radość walczy z cierpieniem,
życie ze śmiercią, żelazo z ogniem.

Są tu bezkresne, dziewicze krainy, nietknięte stopą człowieka.
Są prastare puszcze i dzikie pustkowia, strzegące zazdrośnie sekretów,
o jakich nie śnią rozumne rasy. Jest Éol,
wszechocean omiatany wichrami bez początku i końca,
który oblewa wszystkie lądy Mythai.

Są imperia, królestwa i osady toczące rozpaczliwy bój o przetrwanie.
Dźwięk kutych mieczy, syk strzał i huk pożarów rzadko cichnie
na dłużej. Los żyjących wytyczają niekończące się najazdy i bitwy,
klątwy i magia, zachłanność i zemsta – a czasem…

Czasem, z rzadka, na Mythai budzą się Moce. Otwierają oczy,
które widziały Początek, i wzrok ich pada na rozsiane po świecie plemiona.
A śmiertelni drżą wówczas i zanoszą modły do Stwórcy, bo powraca
czas Wojny, rozpoczętej u zarania dziejów.

Oto Mythai, świat, w który wkraczasz.
Światła na Drodze.

RPG MYTHAI

System gry fabularnej z opisem zasad, świata
oraz scenariuszem kampanii, stworzony
dla miłośników fantasy oraz wędrówek w nieznane.


Skorzystam jeszcze z okazji i życzę wszystkim spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Choinka jest w tle zdjęć z książką Wink

Publikacja podręcznika Mythai RPG
Mam wielką przyjemność zapowiedzieć książkową publikację naszego systemu Mythai RPG.

Będzie to niewielkie, lecz ekskluzywne wydanie w twardej oprawie, szyte nićmi, w druku offsetowym na pięknym papierze, z kolorowymi wkładkami.

Podręcznik zawiera:
Mythai RPG: ZASADY
Mythai RPG: ŚWIAT
Mythai RPG: GENEA
Mythai RPG: DAWNE DNI

(łącznie 828 stron A4)

Do sprzedaży (lub w charakterze nagród konkursowych) udostępnione zostaną tylko trzy egzemplarze - będą za to miały autograf autora, numer kolekcjonerski egzemplarza oraz numer ISBN.

Od razu też wyjaśnię, że zawartość książki nie odbiega mocno od tego, co jest dostępne do pobrania za darmo w naszym serwisie, tzn:
http://www.mythai.info/rpg/system.php
- (zasady)
http://www.mythai.info/rpg/mythai01.php
- (opis świata i kontynentu Genei)
http://www.mythai.info/info/publikacja-669-show.htm
- (kampania Dawne Dni)

Od samego początku istnienia system Mythai RPG był ogólnie dostępny dla wszystkich, za darmo - i to się nie zmieni. Wersja papierowa to raczej propozycja dla wytrawnych graczy, którzy zechcą przekazać "cegiełkę" na utrzymanie strony, a przy tym zyskać ładne i wygodne opracowanie podręcznika z kilkoma dodatkowymi "smaczkami", o których opowiem niebawem.

Więcej informacji i zdjęć jeszcze przed świętami!
Zapraszamy do czytania
W Dziale Literatury mamy nową publikację z gatunku fantasy (format pdf):

Kraina Rhye

Jest to pierwsza część ze zbioru kilku opowiadań o krainie Rhye.

W krainie tej po latach pokoju zaczyna budzić się zło. Młoda wojowniczka o imieniu Nadia musi opuścić swój dom z czym nie może się pogodzić, rozpoczyna podróż do odległego miasta Rhye. Już drugiego dnia wędrówki napotyka na swej drodze grupę intrygujących wędrowców. Z czasem zaczyna odkrywać że być może jej przeznaczenie jest inne niż dotychczas sądziła.

Autorka sugeruje, że może to być tekst raczej dla kobiet... Ja tam nie wierzę Wink
Karty Gracza online do systemu RPG Mythai
Aplikacja do tworzenia Karty Bohatera w serwisie została uaktualniona z systemu RPG Mythai 0.6 do wersji 1.0 i jest dostępna pod tym samym adresem, co wcześniej (to znaczy tutaj). Można też wejść z rozwijanego menu - Dział RPG.

Tak jak do tej pory, da się w niej dość szybko stworzyć postać zgodną z systemem RPG Mythai v. 1.0, zapisać w bazie danych lub wczytać z powrotem oraz ściągnąć na własny komputer plik .jpg z gotową do wydruku pierwszą i drugą stroną Karty Bohatera. Żeby skorzystać, trzeba być zalogowanym.

Graficznie nie jest to szczyt myśli artystycznej, brak też możliwości aktualizowania postaci (trzeba tworzyć nową), a niektórzy dobrze rozwinięci bohaterowie mogą wykraczać poza możliwości programu (w szczególności, brak tam opcji do zapisywania ekwipunku). Może coś z tych rzeczy kiedyś dodam, ale nie widzę wielkiej potrzeby rozbudowywania czegoś, co ma działać w przeglądarce jako pomoc przy sesjach rpg, więc proszę za bardzo na to nie czekać Smile

W razie gdyby ktoś pilnie potrzebował odzyskać postać zapisaną w poprzedniej wersji 0.6, proszę o kontakt na PW.
RPG: opis Mythai - kontynent Genei
W Dziale RPG pod tym adresem opublikowany został opis kontynentu Genei ze świata Mythai. Znajdziecie tam mapy, bestiariusz, opcjonalną listę czarów, charakterystyczne przedmioty, rasy, historię, wierzenia i wiele innych informacji przydatnych podczas rozgrywek RPG. Opis stanowi spójną całość wraz z aktualnym zbiorem zasad (Mythai RPG: Zasady) oraz pełną przygód kampanią Mythai: Dawne Dni.

Podręcznik ma około 125 stron (nie licząc spakowanych osobno dodatków). Dostępny jest w formacie pdf. Jest całkowicie darmowy.

Niektórzy z Was mieli do niego dostęp już lata temu - zwłaszcza grupy, które nie zdobyły systemu przez internet, tylko innymi sposobami. Przepraszam, że publikacja ma miejsce tak późno. Na przeszkodzie stawały brak czasu i potrzeba testowania różnych rozwiązań. I pewnie dalej bym zwlekał, gdyby w zeszłym tygodniu nie odezwał się do mnie jeden z użytkowników z pytaniem o bestiariusz (dzięki, Ishtar).

Ostatecznie w tym, co publikuję, niektóre rzeczy będą wciąż słabo sprawdzone. Może się też trafić kilka literówek. Poprawię te sprawy w przyszłości. Niemniej, opis jest kompletny i obszerny.

Na tę chwilę nie mam innych dużych planów związanych z RPG. Nie przewiduję też opisu innych kontynentów, chyba że w formie bardziej literackiej Wink Możecie zatem śmiało uzupełniać to, co przemilczane, własnymi wizjami.

Jednocześnie czuję się w obowiązku przypomnieć, że przez 15 lat funkcjonowania serwisu mythai.info opis świata nie był dostępny online, a jednak wielu Mistrzów Gry, obdarzonych wspaniałą wyobraźnią, bardzo sobie chwaliło fakt, że zasady opisane są odrębnie i można do nich dopasować dowolny świat fantasy, własny lub literacki. To się nie zmienia. Mythai RPG: Zasady oraz opis Mythai: Genea są niezależnymi podręcznikami. W dalszym ciągu można opis świata zignorować lub korzystać z niego tylko w jakimś wybranym zakresie.

Waszej uwadze polecam szczególnie:

* Bestiariusz (ostatni rozdział w dokumencie pdf) z listą 75 potworów i bestii - lista nie pokrywa się z opisem zwierząt i ludzi w podręczniku Mythai RPG: Zasady.

* Listę 132 przykładowych czarów.

* Listę przedmiotów - lista nie pokrywa się z cennikiem w podręczniku Mythai RPG: Zasady.

Proponuję też zacząć lekturę od otworzenia mapy kontynentu (spakowana w pliku zip).
Kolejność filmów w universum Marvela (i X-Men)
Pomyślałem, że wrzucę tę małą informację... A nuż się przyda. Filmy Marvela na podstawie komiksów, w kolejności premier:

1. Iron Man, 2008
2. The Incredible Hulk, 2008 (nie Hulk z 2003!)
3. Iron Man 2, 2010
4. Thor, 2011
5. Captain America: The First Avenger, 2011
6. Marvel’s The Avengers, 2012

7. Iron Man 3, 2013
8. Thor: The Dark World, 2013
9. Captain America: The Winter Soldier, 2014
10. Guardians of the Galaxy, 2014
11. Avengers: Age of Ultron, 2015
12. Ant-Man, 2015

13. Captain America: Civil War, 2016
14. Doctor Strange, 2016
15. Guardians of the Galaxy 2, 2017
16. Spider-Man: Homecoming, 2017
17. Thor: Ragnarok, 2017
18. Black Panther, 2018
19. Avengers: Infinity War, 2018

Zapowiedziane:

20. Ant-Man and the Wasp, 2018
21. Captain Marvel, 2019
22. Avengers 4, 2019
23. Spider-Man: Homecoming 2, 2019
24. Guardians of the Galaxy 3, 2020

Do tego mamy kilka seriali, spośród których Agenci TARCZY i Agentka Carter wydają się być najbardziej powiązane z uniwersum filmowym.
Mythai: Dawne Dni
W Dziale RPG pod tym adresem opublikowana została obiecywana już wcześniej, obszerna kampania "Dawne Dni", przeznaczona dla systemu Mythai RPG (wersja 1.0). Kampania składa się z 27 scenariuszy i ma charakter otwartej epopei, w którą można wplatać przygody według własnych pomysłów.- Około 150 stron barwnych przygód dla miłośników włóczęgi, czarów, zagadek, małych starć i wielkich bitew.
- Mapy i inne materiały do skopiowania.
- Setki godzin gry.
- Wszystko za darmo - "Dawne Dni" wystarczy ściągnąć na komputer, podobnie jak mechanikę Mythai RPG, której znajomość jest niezbędna do prowadzenia rozgrywki.

Nie odpowiadam za zaniedbane obowiązki, zimne obiady i nieprzygotowania szkolne wynikające z czasu poświęconego na sesje RPG... Wierzę, że dacie radę Smile

Kraina legend i magii czeka.

Miłej zabawy.

Zmiana hostingu
W związku z migracją na nowy serwer w miesiącu wrześniu mogą pojawić się kilkugodzinne problemy z dostępem.

Najprawdopodobniej uda się dokonać zmiany firmy hostingowej bez żadnych problemów - ale na wszelki wypadek informuję Was o tych planach.

Nieco bardziej kłopotliwe może być przeniesienie utrzymania domen. Tutaj już prawie na pewno pojawi się kilkugodzinna przerwa, zanim nowe ustawienia DNS rozpropagują się w sieci. To jednak nastąpi, jeśli w ogóle, najwcześniej w październiku.

Pozdrawiam!
Grafika w temacie fantasy i SF
Zapraszam do przeglądania nowej galerii fantasy pod adresem:

http://www.mythai.info/galeria/fantastyczna-99.htm

Dzięki, miroslaw01 Smile

  Nastepna | Koniec
Strona 1 z 13

Archiwum newsów (2011 i starsze)
Nasi użytkownicy napisali 77204 wiadomości na forum oraz dodali 443 publikacji.
Zapisało się nas już 2008

Ostatnio do paczki dołączył IdioticFishe

 
Po stronie kręci się 177 osób: 0 zarejestrowany, 0 ukrytych, 177 gości.
 


       Dział Informacji:

   •   Strona główna
   •   Wieści
   •   Konkursy
   •   Współpraca i reklama
   •   Publikacje
   •   Linki
   •   O witrynie
   •   Mapa serwisu
   •   Podziękowania
   •   Prawa autorskie
   •   Kontakt


  
Strona główna | Mapa serwisu | Wersja tekstowa | O stronie | Podziękowania
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich | Kontakt

© 2004 - 2016 Mariusz Moryl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia identyfikacji użytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
zamknij
Masz 0 nowych listów.