Użytkownik: Hasło: Rejestracja
Wszystko na temat publikacji

     1. Co można opublikować?
     2. Zasady recenzowania publikacji
     3. Ważne wskazówki
     4. Regulamin
     5. Publikuj

Akceptowane rodzaje publikacji:

Rodzaje publikacji, które są akceptowane przez naszą witrynę, w dużym stopniu stanowią o klimacie i tematyce serwisu. Dlatego też akceptujemy tylko:

 • Opowiadania (wszystkie)
 • Powieści (wszystkie)
 • Poezję (wszelką)
 • Recenzje dzieł, opinie (fantasy lub opublikowanych na www.mythai.info)
 • Tłumaczenia dzieł (fantasy, SF)
 • Scenariusze RPG (wszystkie systemy fantasy, ale prosimy zaznaczyć, którego systemu dotyczy)
 • Kampanie RPG (wszystkie systemy fantasy, ale prosimy zaznaczyć, którego systemu dotyczy)
 • Artykuły dotyczące fantastyki i rpg (wszystkich systemów; ale prosimy zaznaczyć, jeśli dotyczy któregoś konkretnie)
 • Światy RPG (fantasy)
 • Grafikę odręczną (tylko fantasy, SF)
 • Grafikę komputerową (fantasy, SF)
 • Zdjęcia (tylko niektóre: montaże fantasy/SF, natura, rycerstwo, broń, średniowiecze, żeglarstwo)
 • Programy komputerowe, gry (tylko niektóre: fantasy)
 • Dowcipy, humor (wszystkie)

Szczegółowe zasady recenzowania i oceniania dzieł:

Wszystkie przysyłane publikacje, a zatem cała literatura, przygody, dodatki i artykuły dotyczące RPG, mogą podlegać ocenie przez zespół redakcyjny serwisu www.mythai.info. Wydaje nam się, że zyskają na tym wszyscy - serwis, bo będzie promował jakość; Twórcy, bo będą mogli się porównać z innymi; wreszcie Goście, którym łatwiej będzie zdecydować, od czego zacząć i co może im się spodobać.

Ocena będzie wyrażona symbolem. Ustanowiliśmy następujące symbole:

 (kałamarz) - Warto zobaczyć. Symbol pracy zrecenzowanej, którą uznaliśmy za godną polecenia. Prace, które uzyskają przynajmniej taką ocenę, umieszczane są wyżej na liście utworów, aniżeli prace bez kałamarza. Na pewno też nie zostaną usunięte wraz z upływem czasu. Kałamarza raczej stracić nie można, chyba że zostanie stwierdzone naruszenie regulaminu bądź odbędą się jakieś naprawdę duże zmiany kryteriów w serwisie. Kałamarze mogą też zostać przyznane, jeżeli utwór uzyska poparcie kogoś z grupy Mistrzów Pióra u redakcji.

 (dwa kałamarze) - Wyśmienite. Prawdziwa perła. Grzech nie skorzystać, przeczytać. Prace z dwoma kałamarzami ukazują się na liście ponad innymi! Autorzy prac tak wyróżnionych zostają włączeni do grupy Mistrzów Pióra (jeżeli mają konta w serwisie). Przed przyznaniem dwóch kałamarzy Autor będzie też zwykle poproszony o zgodę na edytorskie poprawki błędów językowych, a utwór przed wyróżnieniem zawsze jest sprawdzany pod kątem legalności praw autorskich.

 (glob) - Dzieło (zwykle scenariusz przygody RPG) zgodne z zasadami Systemu i (lub) Świata Mythai®. Symbol jest przyznawany tym tekstom, które są "kompatybilne" z podręcznikiem RPG; nie ma nic wspólnego z jakością.

 (statuetka Białego Kota; Inien) - Oficjalna część www.mythai.info. Jest to w naszym mnienaniu najbardziej wartościowy symbol, jaki może zostać przydzielony. Dzieło oficjalnie uznane za kluczową część opisu systemu lub świata Mythai. Wbrew pozorom nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla twórców Mythai. Niemniej, może być przyznajemy tylko pracom, które jednocześnie zasługują na dwa kałamarze, oraz są zgodne z Systemem i Światem Mythai®. Dodatkowo, dla uzyskania statusu oficjalnego tekstu Autorzy muszą wyrazić zgodę na publikowanie ich dzieła jako części Systemu lub Świata Mythai® i zgodę na tłumaczenie na inne języki. Status oficjalnego tekstu może wiązać się z wynagrodzeniem pieniężnym dla Autora w razie jakiejkolwiek płatnej publikacji części lub całości Systemu lub Świata Mythai® poza www.mythai.info.

 (jedna gwiazdka) - Ocena użytkowników: kiepskie. Ocena użytkowników również wpływa na miejsce na liście utworów, ale dopiero w drugiej kolejności po ocenie redakcji.

 (dwie gwiazdki) - Ocena użytkowników: czyta się dobrze (niezłe).

 (trzy gwiazdki) - Ocena użytkowników: perełka!

 (osiemnastka) - Oznaczenie, które może przyznać Autor bądź redakcja, jeśli stwierdzi, że utwór jest nieodpowiedni dla nieletnich.

 (nowość) - Status, który utwór posiada tylko przez 7 dni po opublikowaniu. Status nowości daje najwyższe miejsce na liście utworów.

Brak jakiegokolwiek symbolu obok pracy, albo obecność tylko symbolu zgodności (globu) nie musi świadczyć o tym, że tekst nie zasługuje na "kałamarz". Taki tekst może dopiero czekać w kolejce do zrecenzowania; mógł też nie zostać oceniony z innych powodów (np. jest zbyt krótki, autor nie wyraził zgody itd).


Przydatne wskazówki:

1. Niestety system nie przyjmie za dużej porcji tekstu na raz. Powyżej 10 stron A4 jest bardzo prawdopodobne, że zbiesi się jeśli nie serwer, to Wasza przeglądarka. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. Otóż należy opublikować pierwsze parę stron (np. pierwszy rozdział), potem przejść do edycji i skierować się na dół strony - będzie tam opcja "dodaj ciąg dalszy". Tekst wczytany na serwer przy pomocy tej opcji (np. rozdział 2) pojawi się przed komentarzami. I tak dalej, i tak dalej...

2. Gdyby jednak po dodaniu publikacji przeglądarka zachowywała się dziwnie wolno, powinno pomóc wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych formularzy przeglądarki (w Firefoxie: menu Narzędzia -> Opcje -> Prywatność; w IE: menu Narzędzia -> Opcje internetowe -> ogólne).

3. W razie kłopotów z edycją utworu, można wprowadzić zmiany w innym edytorze (np. Word) i tak przygotowany tekst wkleić. Zalecamy jednak wklejenie czystego tekstu, np. z Notatnika, i formatowanie dopiero przy pomocy dostępnych na stronie narzędzi.

4. Nie zalecamy wklejania skomplikowanych tabel, a jeśli już, to niezbyt wielu na raz.

5. Nawet jeżeli zobaczycie komunikat "publikacja została dodana pomyślnie", warto jeszcze otworzyć tekst i zobaczyć, czy na pewno wszystko wygląda tak, jak chcieliście. Bardzo długie ciągi liter, szerokie tabele i zbyt duże obrazki mogą sprawić, że strona z Waszym utworem się "rozjedzie" i będzie wyglądała nieciekawie.

6. W razie gdybyście mieli problem z publikacją jakiegoś programu, galerii lub pliku, możecie nadesłać te rzeczy na adres e-mail redakcji podany na tej stronie. Upewnijcie się tylko, czy publikacja odpowiada akceptowanym przez nas kryteriom (nie wszystko zamieszczamy) i regulaminowi. Niestety ten sposób z pewnością potrwa dłużej.

7. Publikacje elektroniczne posiadają opcję edytowania. Można więc nanosić poprawki. Pamiętajcie jednak, już że z chwilą umieszczenia na stronie odwiedzający stronę mogą je już oglądać. Warto zadbać też o tych pierwszych odbiorców!

8. Unikajcie błędów i nie nadużywajcie kolorów, czcionek i innych opcji formatowania. Takie teksty są po prostu nieczytelne i błyskawicznie zniechęcają czytelników. I wierzcie nam, nikogo, kto ma ochotę coś poczytać, nie interesuje czy autor jest dyslektykiem. Warto chociaż sprawdzić tekst np. w Wordzie pod kątem poprawności ortograficznej.

9. Przyjrzyjcie się dobrze opcjom okienka edytora tekstowego, w którym będziecie pisać / wklejać swoje teksty (prawdopodobnie wczyta się dopiero chwilę po otworzeniu całej strony). Na przykład, jeśli publikujesz scenariusz RPG i chcesz do niego załączyć mapki, przyda się przycisk "wstaw obrazek".

10. Publikacje bardzo słabej jakości mogą zostać skasowane z upływem czasu, nawet jeśli spełniają wymogi regulaminu - chyba że są już oznaczone którymś symbolem recenzji redakcyjnej (zobacz Zasady recenzowania i oceniania).

11. Na życzenie Autora (poprzez e-mail) - i jeśli wystarczy czy nam czasu - redakcja www.mythai.info może przesłać na prywatną pocztę krótką recenzję dzieła, uzasadnienie lub weryfikację oceny.

12. Pole krótki opis powinno zawierać maksymalnie 450 znaków.

13. Publikacje ułożone są według kolejności: najpierw nowości (publikacje sprzed mniej niż 7 dni), potem oficjalne (), następnie z 2 kałamarzami (), potem z jednym (), na końcu wszystkie pozostałe wg. ocen czytelników. To jedyna możliwa kolejność!


Regulamin publikacji:

1. Publikowanie utworów odbywa się albo za pośrednictwem systemu zautomatyzowanego (wszystkie teksty), albo przez nadesłanie ich na adres e-mail redakcji podany na tej stronie. W każdym przypadku należy najpierw spróbować publikacji automatycznej.

2. Nadesłane pliki - grafika, teksty, programy - nazywane są dalej publikacjami. Osoba publikująca nazywana jest to Autorem. Redaktor to inaczej administrator systemu, osoba posiadająca uprawnienia do edycji i usuwania wszystkich plików w serwisie.

3. Przesyłając publikację do serwisu www.mythai.info, edytując ją później lub dodając ciąg dalszy, Autor wyraża zgodę na jej bezpłatne udostępnianie na witrynie www.mythai.info wszystkim osobom odwiedzającym serwis.

4. Nie wolno publikować treści czysto pornograficznych i nielegalnych. Publikacje niezgodne z prawem będą kasowane, gdy tylko ta niezgodność zostaie wykryta i potwierdzona.

5. Nie wolno publikować nie swoich treści. Publikując dowolną rzecz na www.mythai.info oświadczasz jednocześnie, że jesteś jej autorem, posiadasz do niej wyłączne prawa autorskie i nie dokonałeś(aś) plagiatu.

6. Nie wolno publikować reklam, spamu, kodu html/skryptów, linków do innych stron internetowych niż www.mythai.info.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania publikacji z serwisu www.mythai.info w dowolnym momencie, bez podania przyczyny. Dotyczy to zwłaszcza, ale nie tylko, tekstów o słabej jakości, wulgarnych, napisanych niepoprawną polszczyzną bądź słabo czytelnych (ogromne litery, mnóstwo kolorów itp.).

8. Redakcja www.mythai.info nie odpowiada za treść nadesłanych i opublikowanych dzieł. Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej Autor.

9. W wypadku publikacji, które zawierają materiał niewskazany dla nieletnich, tzn. z elementami przemocy, erotyzmu lub rażącymi wulgaryzmami, obowiązkiem Autora jest zaznaczyć pole "od 18 lat" dostępne na ekranie publikowania/edycji.

10. Redakcja nie gwarantuje niezawodności serwisu www.mythai.info. W miarę możliwości, staramy się jednak reagować na wszelkie problemy.

11. W wypadku publikacji nadsyłanych na adres e-mail redakcji nie możemy niestety zagwarantować, że publikacja dojdzie do skutku. Tak czy inaczej, prosimy o zachowanie cierpliwości.

12. Jako autor, zachowujesz wszystkie prawa autorskie. Po nadesłaniu publikacji możesz ją edytować, zmieniać, a także usunąć, za wyjątkiem sytuacji przedstawionej w punkcie 13 poniżej.

13. Redakcja nie usuwa ani nie edytuje publikacji na życzenie. Jeżeli publikacja została załadowana na serwer przez administratora i autor nie ma możliwości osobistego jej usunięcia, wówczas redakcja, na prośbę autora, ma obowiązek ją usunąć/zmienić dopiero jeśli upłynął rok od daty publikacji.

14. Pozycja na liście publikacji zależy tylko od jej jakości i nie można jej kupić.


Po zapoznaniu się z zasadami publikowania, własny tekst lub inne dzieło możesz opublikować klikając na link:

Przejdź do systemu publikowania »

W razie problemów z publikacją automatyczną możesz napisać do redakcji:

Wyślij publikację do redakcji »

do góry

Nasi użytkownicy napisali 77204 wiadomości na forum oraz dodali 443 publikacji.
Zapisało się nas już 2008

Ostatnio do paczki dołączył IdioticFishe

 
Po stronie kręci się 168 osób: 0 zarejestrowany, 0 ukrytych, 168 gości.
 


       Dział Informacji:

   •   Strona główna
   •   Wieści
   •   Konkursy
   •   Współpraca i reklama
   •   Publikacje
   •   Linki
   •   O witrynie
   •   Mapa serwisu
   •   Podziękowania
   •   Prawa autorskie
   •   Kontakt


  
Strona główna | Mapa serwisu | Wersja tekstowa | O stronie | Podziękowania
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich | Kontakt

© 2004 - 2016 Mariusz Moryl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia identyfikacji użytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
zamknij
Masz nowych listów.