Użytkownik: Hasło: Rejestracja
 WIEŚCI

Nowa galeryjka
Zapraszam do obejrzenia paru zwierzaków - pod adresem http://www.mythai.info/galeria/przyrodnicza-4.htm
znajdziecie parę inspirujących obrazków Smile Inspirujących - mam nadzieję - w tym sensie, że weźmiecie kiedyś aparat i też spróbujecie, a potem pokażecie rezultat w galerii...
Efekty i inne zmiany
Panel dodawania efektów specjalnych i przywilejów (ikonka 'Efekty') w menu na górze) został zmieniony. Obecna wersja jest udoskonalona w tym sensie, że znacznie lepiej wygląda w przeglądarkach innych niż Explorer (wreszcie zobaczycie coś w rodzaju poświaty w Firefoxie czy Chrome). To co jest teraz będzie też nieco łatwiejsze do ewentualnego modyfikowania w przyszłości.

Niestety oznacza to, że niektóre wasze dotychczasowe 'zakupy' w tym miejscu poszły w niebyt. Tak, tak! Znowu musicie kupić kolory, tytuły, poświaty itd. Jedynie Mistrzowie i Mistrzynie Pióra nie muszą po raz drugi zabiegać o uzyskanie swoich tytułów. Za to - możecie zmienić czyjś tytuł, a nawet (nie wypróbowane, ostrożnie!) własny login. Z powodu różnych trudności nie opłaca się szczególnie kupno poświat i cieni jednocześnie, jeżeli posługujecie się czymś innym niż Internet Eksplorer.

Dodam jeszcze, że są nowe ceny, a za wszystko płaci się w denarach, nie miedziakach - więc może będziecie musieli trochę powymieniać (linki do wymiany miedziaków na denary macie przy postach i w profilach).

Co jeszcze - Strona intro poszła w niebyt. Może gdzieś ta grafika zostanie użyta, ale póki co, pod www.mythai.info po prostu jest strona główna. Nie napiszę, ile czasu zajęło mi uaktualnianie linków, bo co poniektórych mógłby  pusty śmiech ogarnąć.

Pod wszystkimi Waszymi publikacjami oraz galeriami doszły również przyciski 'społeczne' z Google + i Fejsbooka. Wciskajcie, póki wam palce nie zdrętwieją Smile
Nowy podział funkcji redakcyjnych
W skrócie: Mitris zmieniła branżę i przeszła do galerii. Eviva została sama z całą stertą opowiadań - szczegóły na tej stronie.

Wybaczcie krótką wieść, w sumie nic więcej do powiedzenia w tej sprawie nie ma, a Wasz admin jest ździebko zmęczony...
Wieści (newsy) ver. 2.0!
Dodawanie newsów, podobnie jak uprzednio, możliwe jest dla grup Redaktorów i Kronikarzy. Sam proces został jednak znacznie uproszczony i zintegrowany z forum. Wystarczy, będąc zalogowanym i należąc do jednej z tych grup, kliknąć sobie opcję "News" pod postem. I tyle.

To oznacza, że akceptowane są różne  Twisted Evil  Embarassed  Heh  love2 ...takie; takie; i różne inne ułatwienia dotyczące postowania na forum. Nie trzeba się już martwić za dużymi zdjęciami, używaniem html i w zasadzie niczym.

News nie musi być publikowany na forum "Ratusz" tak jak to robię w tej chwili. Opcjajest dostępna na każdym forum i np. wieść na temat literatury powinna być zamieszczona na forum do tego przeznaczonym.

Podobnie jak wcześniej, wieść pojawia się dodatkowo na górze forum, na głównej stronie witryny oraz na stronie z wieściami; komentarze natomiast są po prostu dodawane w wątku pod newsem na forum.

Zmian wprowadzonych w nowej wersji witryny jest jeszcze więcej, ale nie będę im już poświęcał odrębnych informacji. System cenzury z forum został rozszerzony na komentarze do publikacji, pozmieniał się trochę system menu, np. niektóre pozycje w menu rozwijanym; znikło parę błędów; a od kuchni patrząc administracja tym wszystkim również została znacznie usprawniona, tak że uaktualnianie bądź dodawanie nowych stron jest znacznie prostsze. Do tego wszystkiego dodam, że zmian będzie jeszcze kilka, z tym że już nie tak rewolucyjnych. Pożegnamy się też - na dobre czy na złe - ze znajomą Wam stroną 'intro' spod adresu http://www.mythai.info/.

Na tej skromnej stronie na samym dole wzmieniona jest osoba odpowiedzialna za popełnienie większości tych usprawnień. Dzięki.
Profil użytkownika ver. 2.0!
Profil użytkownika został rozbudowany o dwie istotne zakładki: TEKSTY oraz GALERIE. Możecie sobie to podejrzeć na moim przykładzie: Profil Whitefire

W części "Teksty" pojawiają się wszystkie publikacje tekstowe określonego Autora. Autor może je następnie ułożyć w odpowiadającej mu kolejności, na przykład tak aby zasugerować Czytelnikowi kolejność czytania. Układa się bardzo prosto - wystarczy przeciągnąć tekst kursorem w górę lub w dół i upuścić. Oczywiście, jeśli jest się "właścicielem" profilu. Można także dodać tekst wprowadzający ponad listą publikacji i tekst na zakończenie - na dole.

Uwaga - właśnie na tę stronę przenosi się teraz użytkownik, jeśli wyszuka publikacje 'po autorze'. Jeśli chcecie wypróbować, zapraszam na przykład na listę z literaturą fantasy. W polu "znajdź autora" klepnijcie sobie, dajmy na to, "Eviva".

I tak to działa.

Zakładka "galeria" w profilu w zasadzie tłumaczy się sama przez się.

Drobna uwaga. Te nowe zakładki są publicznie dostępne. W przeciwieństwie do reszty profilu, są widoczne również dla osób niezalogowanych.

Kolejna sprawa - trochę przy tym jeszcze zostanie w najbliższym czasie namieszane. Grafika zakładek w profilu jest tylko tymczasowa, poza tym nie są one jeszcze odpowiednio zaimplementowane w innych skórkach niż MythaiStyle. Niebawem się to zmieni, ale żadne nowe funkcje nie dojdą. Autorzy tekstów - korzystajcie!
System publikacji ver. 2.0!
System publikacji doczekał się licznych usprawnień. Przede wszystkim, osoby niezalogowane mogą dopisywać komentarze wyłącznie po przejściu pytania testowego, podobnego do tych z rejestracji w serwisie. duże ilości spamu, które pojawiały się w wątkach niektórych publikacji, zostały niniejszym usunięte i bezpiecznie można założyć, że już ich nie zobaczymy.

Poprzedni sposób ułożenia publikacji został zachowany jako domyślny, można jednak układać je na inne sposoby: według daty (od najnowszych do najstarszych lub na odwrót), a także z pierwszeństwem elementów przeczytanych lub nieprzeczytanych.

To ostatnie bierze się stąd, że na listach publikacji macie teraz flagi - ikonki - takie jak na forum, które podpowiadają czy dany tekst był już przez Was czytany, czy nie. Jeśli czytaliście jakąś publikację, ale pojawił się w niej nowy komentarz, również zostaje oznaczona jako 'nieczytana'. Dodatkowo istnieje opcja 'oznacz wszystkie publikacje jako przeczytane'. Sprawdźcie sami, na przykład na liście utworów literackich.

Za publikowanie i komentowanie publikacji zarobicie teraz KASĘ! Forumową. Miedziaki. Nawet srebro. Autorzy nie zostaną jednak nagrodzeni za samą publikację, a jedynie za ocenę ich publikacji przez innych. Szczególnie dużo przyniosą oczywiście redakcyjne kałamarze. Opublikowanie komentarza pod publikacją jest również wysoko nagradzane, może nawet będzie najlepszym sposobem na zarobienie miedziaków w serwisie. Dokładnie co, ile, za co - napiszę, kiedy zostanie to już ostatecznie ustalone przez Redakcję.

Przy okazji wspomnę, że drobnemu przetasowaniu uległa struktura witryny, mianowicie znikło to, co do tej pory nazywałem 'działem download', a gdzie wchodziło się przez stopki stron. Zamiast tego, macie na przykład pozycję 'cała proza' w Dziale Literatury i odpowiednie pozycje w Dziale RPG.

Zostało również poprawionych kilka błędów, m.in. pojawiających się przy publikowaniu w Google Chrome.
Galeria ver. 2.0!
Jak być może zauważyliście, wraz ze zmianami nastał czas zupełnie nowej galerii. Zupełnie! Powiem nawet, że to największe udoskonalenie, na jakie się natkniecie. W bajecznie prosty sposób możecie teraz załadować swoje zdjęcia i utworzyć z nich - choćby takie coś jak moja galeria z  tegorocznego festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie (zapraszam).

Zasady są takie: publikować można w dwóch kategoriach - fantastyczno-historycznej i przyrodniczej. Do tej pierwszej zapraszam np. wszelkie arty fantastyczne i foty o charakterze historyczno-odtwórczym. Drugie - widoki, zwierzaki, zachody słońca... Warunków jest kilka (są w regulaminie), ale przede wszystkim pamiętajcie, że to nie mają być zdjęcia was. Tu nie o to chodzi. Po pierwsze, ja sam jestem zwolennikiem prywatności w necie, po co ktoś ma za 10 lat wyciągnąć jakieś dziwne zdjęcia, o których dawno zapomnieliście? Po wtóre - nie ma i nie będzie kategorii "moje imprezy". Nie wiem kogo miałyby interesować czyjeś imprezy; nawet jeśli, to zakładamy że ci co wejdą do działu Galeria zechcą zobaczyć grafiki fantastyczne i przyrodnicze. O, i tego się proszę trzymać.

Galerie - całe galerie, nie pojedyncze zdjęcia - podlegają takiemu samemu systemowi oceniania co publikacje literackie, tyle tylko że te najsłabsze i nieregulaminowe będą szybko usuwane, żeby nie zaśmiecać serwera.

Zdjęcia po załadowaniu są automatycznie zmniejszane do rozmiaru 250 KB, automatycznie jest też tworzona miniaturka (ale jeśli wrzucacie plik 6MB to liczcie się z tym że chwilę to potrwa, bo żeby go zmniejszyć to najpierw i tak trzeba uploadować całość). Na zdjęciu pojawia się również napis, który ma chronić prawa autorskie do waszej własności.

W chwili obecnej rzeczy ustawione są tak, że każdy może założyć po jednej galerii w każdej z obu kategorii, i liczba grafik w każdej z nich wynosi 12. Chyyba żeeee... chyba że jesteście w jakiejś grupie na forum. Wtedy możecie trochę więcej.

Założenie galerii kosztuje! Miedziaki! Chwilowo ZERO miedziaków, ale już za tydzień cena poszybuje w górę Heh Miłego używania. Poczytajcie też regulamin galerii.
Mythai ver. 2.0!
Witam wszystkich serdecznie w nowej, ulepszonej wersji serwisu. Zmian na lepsze jest mnóstwo, aczkolwiek, jak po każdym remoncie, mogły się wkraść drobne bugi. Jeśli na takiego traficie, to róbcie raban, zadepczemy gada.

A teraz - co nowego. Żeby nie zarzucać Was wielką stertą informacji w jednej wieści, zacznę od najoczywistszych oczywistości. Zmieniła się strona główna, a wraz z nią, właściwie, wszystkie podstrony serwisu. Macie większy layout, z wyglądu dopasowany do tego co znacie ze skórki MythaiStyle na forum. Możecie też bezpośrednio z każdej strony wejść do prywatnych wiadomości, a informacja o otrzymaniu PW od kogoś 'dopadnie' was w każdym zakątku serwisu. Każda strona jest również zaopatrzona w stopkę, z której wywnioskujecie kto się kręcie po serwisie, kto dołączył ostatni itd.

Na stronie głównej pojawiły się również 3 arcyciekawe elementy, to jest: losowa galeria, losowa publikacja i losowy profil użytkownika. Losowość tych elementów nie jest tak do końca przypadkowa. W przypadku galerii i publikacji, szansa na pojawienie się zależy przede wszystkim od oceny redakcji. Wpisane są również pewne wyjątki: nie wyświetlą się tam publikacje z kategorii "pomoce rpg" albo puste galerie. W przypadku losowego profilu, częstotliwość wyświetlania zależy od aktywności użytkownika, zwłaszcza w ostatnim czasie.

Kolejna bardzo istotna zmiana, to adresy www. Te tam na górze, na pasku adresu, tak, tak, tam gdzie rzadko zerkacie. Skróciły się. Konkretnie: ubyła cząstka "pol" z adresów. Co proszę? Więc jak trafiliście na tę stronę? Ano, tak sprytnie to sobie przekierowaliśmy. Wpiszcie sobie jakiś stary adres, a przeglądarka i tak wykopie was pod nowy... Tak to działa i będzie tak działało jeszcze przez rok. Tyle czasu macie, żeby sobie pozmieniać wpisy w zakładkach, ulubionych i stronach startowych, gdzie OCZYWIŚCIE MACIE WWW.MYTHAI.INFO, PRAWDA???

W następnych dniach postaram się przybliżyć resztę zmian - po jednej istotnej sprawie dziennie, żeby nie przesadzić... Przybywajcie zatem! Patrzcie sami! Używajcie!

Miłego korzystania z serwisu!

Redakcja

« Początek | Poprzednia    
Strona 12 z 12

Archiwum newsów (2011 i starsze)
Nasi użytkownicy napisali 77181 wiadomości na forum oraz dodali 442 publikacji.
Zapisało się nas już 2010

Ostatnio do paczki dołączył Madraz0

 
Po stronie kręci się 1 osób: 0 zarejestrowany, 0 ukrytych, 1 gości.
 


       Dział Informacji:

   •   Strona główna
   •   Wieści
   •   Konkursy
   •   Współpraca i reklama
   •   Publikacje
   •   Linki
   •   O witrynie
   •   Mapa serwisu
   •   Podziękowania
   •   Prawa autorskie
   •   Kontakt


  
Strona główna | Mapa serwisu | Wersja tekstowa | O stronie | Podziękowania
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich | Kontakt

© 2004 - 2016 Mariusz Moryl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia identyfikacji użytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
zamknij
Masz 0 nowych listów.